Facebook Google+ Twitter

Sztuka Integracji we wrześniu w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-24 20:23

W Warszawie, w dniach 6 -12 września, odbędzie się nowatorska impreza - integracyjny festiwal sztuki. Spotkają się na nim artyści niepełnosprawni, seniorzy, którzy debiutowali po sześćdziesiątym piątym roku życia oraz twórcy pełnosprawni,

 / Fot. FundacjaW dniach 6 -12 września odbędzie się w Warszawie I Festiwal „Sztuka Integracji”. Spotkają się na nim artyści niepełnosprawni, seniorzy, którzy zadebiutowali po sześćdziesiątym piątym roku życia oraz twórcy pełnosprawni, którzy swoimi występami i wystawami postanowili wspomóc osoby niepełnosprawne.

Założeniem organizatorów z Fundacji Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym „Zawsze Potrzebni” z Warszawy było stworzenie dużego wydarzenia kulturalnego, opartego jedynie na dobrej woli biorących w nim udział artystów. I okazało się, że takie założenie ma w pełni rację bytu.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz lokalne samorządy corocznie wydają miliony złotych na różnego rodzaju festiwale i imprezy kulturalne. „Sztuka Integracji” zorganizowana jest prawie całkowicie za darmo. Swoje sale na koncerty, wystawy i spektakle teatralne bezpłatnie udostępniły: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Muzeum Niepodległości, Centralna Biblioteka Rolnicza, Urząd Dzielnicy Warszawa Bielany, Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej i Śródmiejski Ośrodek Opiekuńczy im. Prof. A. Tymowskiego.

W ciągu 7 dni odbędzie się w nich ponad 30 imprez. Swój udział w Festiwalu zapowiedzieli i potwierdzili wybitni twórcy z Polski, Holandii i Szwecji. Wśród festiwalowych imprez będziemy mogli wysłuchać koncertów dwóch profesorów Uniwersytetu Muzycznego: Stanisława Skoczyńskiego i Jerzego Maciejewskiego, obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu Grupy Terapii Zajęciowej z DPS w Moczarach, odwiedzić wystawę prac wybitnej szwedzkiej malarki polskiego pochodzenia Jovanki Veit-Berg, spotkać się z holenderskim pisarzem Jackiem Kalitowskim, przypomnieć sobie „najdłuższe urodziny Chopina” na wystawie fotografii Katarzyny Nowickiej, pośmiać się na występach kabaretu „Członek Polski”.

Dla miłośników lżejszego repertuaru muzycznego swoje koncerty charytatywne przygotowali znana grupa wykonująca muzykę "dziarskie regie" „November Project”, zaliczana do czołówki polskich zespołów młodzieżowych grupa ROAN z Bydgoszczy, Damian Pietrasik z zespołem Un Easy oraz jego przyjaciele, czy wreszcie zawsze owacyjnie przyjmowana przez słuchaczy Grażyna Łapińska. Nie sposób wymienić tu wszystkich uczestników.

Szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie internetowej Fundacji www.zawszepotrzebni.org . Wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas serdecznie zapraszamy. Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny.

Przemek Wójcik
Materiał zamieszczony pierwotnie na:zawszepotrzebni.bloog.pl

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fanatyczny Fan
  • Fanatyczny Fan
  • 27.08.2010 10:53

Ja polecam ten kabaret - szaleni ludzie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.