Facebook Google+ Twitter

Sztuka na murach, czyli wrocławskie graffiti

Graffiti można spotkać w każdym mieście. To sposób wyrażania siebie, hobby. Niektóre rysunki uważa się za akt wandalizmu, ale zdarzają się również prawdziwe "dziełka sztuki" upiększające szare mury, ożywiające ponure przejścia podziemne.

1 z 20 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ściana szczytowa budynku przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (projekt nagrodzony w konkursie MURALIA 2006). Fot. Marta Szloser
Ściana szczytowa budynku przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (projekt nagrodzony w konkursie MURALIA 2006). Fot. Marta Szloser

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

sebastian
  • sebastian
  • 04.09.2010 20:55

spox grafy mam nadzieje ze w innych miastach tak zrobicie(np.. radom,wawa itp...)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz
  • Łukasz
  • 27.08.2010 17:31

Rewelacyne! Jestem pod wrazeniem za kazdym razem, gdy przejezdzam obok tych budynkow. Grafficiarzom, ktorzy chcieliby pokazac swoje prace, a nie maja gdzie, zapraszam do wziecia udzialu w Projekcie Pokolenie ( www.projektpokolenie.pl), tematyka i cel podobne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto!
Pracuję w LO w Szczecinie. Organizujemy w szkole i dzielnicy konkurs na graffiti o tematyce przyrodniczej. Czy możemy użyć Pani zdjęć do plakatu ogłaszającego konkurs?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewela! Jeden + za graffiti, drugi + za zdjecia

Komentarz został ukrytyrozwiń

wrocławskie mury nie od dziś, ani wczoraj służą ekspresji różnych treści i przesłań
temat gites

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obszerne uzasadnienie zamieściłam w komentarzu powyżej.
Należało się Marcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, Twoje wędrówki po Wrocławiu w poszukiwaniu tematów zaprowadziły Cię na ul. Wyszyńskiego – piękna fotka pierwszego graffiti w tym materiale – ale parę dni potem piszesz o seniorach i komputerach oraz o pracowni internetowej przy tejże ulicy. Czyżby to tylko zbieg okoliczności, czy może masz takie "zwierciadełko przechadzające się po gościńcu"? A może jesteś taka Alicja, która zobaczyła po drugiej stronie lustra, czyli na drugim końcu tej samej ulicy, wnętrze starej wrocławskiej kamienicy z komputerową scenerią?... Po jednej stronie lustrzanego odbicia sztuka (graffiti), a po drugiej – komputer!
Gratuluję – i oczywiście +++ dla Autorki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

super

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektóre z prezentowanych tu graffiti, jak te na wiadukcie, powstały legalnie, w ramach specjalnych akcji miasta i grafficiarzy. Ale to wciąż za mało. Tyle jest jeszcze szarych, brzydkich miejsc, które dzięki takim dziełom mogłyby nabrać koloru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Graffiti piękne! Szkoda tylko że wykonawcy tej sztuki muszą działać pod osłoną ciemności (w nocy) bo tego typu działalnośc jest nadal nielegalna. Plus za zdjęcia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.