Facebook Google+ Twitter

Sztuka najnowsza nie gryzie

Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie organizuje cykl spotkań przedstawiających i promujących sztukę najnowszą. Wykładom towarzyszyć będą pokazy filmów. Pierwsze spotkanie już 14 października, kolejne - 28 października.

Sztuka współczesna, sztuka najnowsza często uważana jest za zbyt trudną i niezrozumiałą, a wielu osobom kojarzy się nie tyle z konkretnymi nazwiskami, co szokującymi działaniami artystycznymi i skandalami, o których od czasu do czasu informują media.

Czy sztuka najnowsza gryzie? Nie, na pewno nie. A przynajmniej nie powinna. By tzw. przeciętny odbiorca sztuki najnowszej nie bał się do niej podejść, powinien zdobyć minimum wiedzy o „przeciwniku”. Pomóc w tym mają wykłady promujące sztukę najnowszą, które proponuje mieszkańcom Tarnowa i okolic BWA Galeria Miejska w Tarnowie. Cykl edukacyjny „Sekcja Sztuki Najnowszej” rusza już za tydzień.

- Sztuka najnowsza wymaga obeznania, wymaga wiedzy, którą nie zawsze mogą przekazać nauczyciele na zajęciach z wiedzy o kulturze. Stąd też nasz pomysł cyklu edukacyjnego. Podobne projekty realizowane są z dużym powodzeniem w wielu muzeach na świecie – mówi [b]Ewa Łączyńska-Widz, autorka tekstów o sztuce, interesująca się sztuką współczesną, sposobami ekspozycji i promocji sztuki najnowszej. Od września pracuje w BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie i będzie prowadzić „Sekcję Sztuki Najnowszej”.

Spotkania adresowane są do wszystkich zainteresowanych kulturą, od uczniów i studentów po osoby starsze, chcące poszerzyć swoją wiedzę. Spotkania mają mieć charakter wykładu ilustrowanego slajdami, filmami. Formuła zajęć będzie dostosowywana do słuchaczy, do ich wieku, do poziomu wiedzy o sztuce.

Spotkania odbywać się będą w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca o godz. 18 w salach wystawienniczych tarnowskiej galerii (Rynek 4 - Pasaż Tertila). Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Pierwszy wykład zaplanowano na 14 października. Ewa Łączyńska-Widz zapowiada na początek „Alfabet polski”, czyli przedstawienie polskich twórców ostatnich lat na tle obecnej sytuacji polskiej sztuki, z nawiązaniem do historii i teorii sztuki. W ramach pierwszego wykładu - Paweł Althamer i Grupa Azorro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.