Facebook Google+ Twitter

Sztuka podróżowania spotkanie z Piotrem Strzeżyszem „Rowerem prz

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-12 10:43

27 marca (czwartek) o godz. 17.00 w księgarni stacjonarnej ArtTravel w Łodzi (ul. Gdańska 145) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Sztuka podróżowania” - „Rowerem przez świat”. Jego gościem będzie Piotr Strzeżysz.

Piotr Strzeżysz od lat włóczy się z rowerem po świecie, łącząc pasję podróżowania z fotografią. Odwiedził już kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach.

Piotr Strzeżysz za swoje rowerowe podróże został dwukrotnie wyróżniony prestiżową nagrodą podróżniczą Kolosy – w 2007 r. za za przejazd rowerem przez Himalaje w trudnych, zimowych warunkach, bo przy temperaturach wynoszących nawet -30 stopni Celsjusza, oraz rok później za wyprawę „Que te vaya bien!”, kiedy to w ciągu 9 tygodni w zimie samotnie przejechał na rowerze niemal 4000 km w Andach, pokonując prawie 40 km przewyższeń i dwukrotnie próbując wjechać na wulkan Aucanquilcha. W 2010 r. brał udział w projekcie „Afryka Nowaka”, którego celem była popularyzacja postaci polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka (jako pierwszy na świecie przejechał rowerem Afrykę z północy na południe i z powrotem). W 2011 r. jego blog podróżniczy „Rowerem przez Kordyliery – www.onthebike.pl” został nominowany do nagrody Travellery. W ciągu ostatnich dwóch lat podróżował po Gruzji, przepedałował trasę z Las Vegas do Meksyku, przemierzył rowerem Kanadę i USA.

W czasie spotkania autor książek „Campa w sakwach” (podróż przez Tybet) i „Makaron w sakwach” (wyprawa przez Andy) zaprezentuje zdjęcia i materiał filmowy z kilku krajów, m in. z Islandii, Tybetu, Boliwii, Kirgistanu, Sudanu, Zimbabwe i USA. Opowie o swojej fascynacji włóczenia się po świecie rowerem, o potrzebie podróżowania "(...) nie po to, aby dotrzeć do celu, lecz aby dojechać jak najpóźniej, aby nie dojechać, o ile to możliwe, nigdy" (C. Magris). Poprzez zdjęcia i film postara się zarazić podobnym sposobem na życie.

Ci którzy planują rowerowe wakacje będą mieli okazję skonsultować z nim swoje plany i zyskać konkretne wskazówki dotyczące wyboru roweru, sakw, namiotu, przygotowań. Wszyscy uczestnicy będą mogli zakupić jego książki taniej do -25% oraz przewodniki i mapy z oferty księgarni ArtTravel w promocyjnej cenie z rabatem -10%.

Spotkania z cyklu „Sztuka podróżowania” odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca. Gośćmi spotkań są znani odkrywcy i podróżnicy, podróżujący autorzy książek i popularnych blogów, których pasja, sposób życia i osiągnięcia budzą marzenia, inspirują i skłaniają do wyruszenia w drogę – na piechotę, autostopem, na rowerze, motocyklu, pod żaglami...

ArtTravel oraz partnerzy – Polskie Radio Łódź, Dziennik Łódzki, lodz.naszemiasto.pl, dlastudenta.pl, e-horyzont.pl, czasdzieci.pl – zapraszają na spotkanie z cyklu „Sztuka podróżowania” z Piotr Strzeżyszem.

https://www.facebook.com/events/262486737256401/
(Magda Kaczyńska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.