Facebook Google+ Twitter

"Sztuka przede wszystkim" - przewodnie hasło szczecinian

W Urzędzie Szczecińskim powstała komisja mająca wyszukiwać poniemieckie "zabytkowe wille", w których mieściły się przed wojną "fabryki" obuwia, odzieży, furmanek, centerfug, a nawet grzebieni. Mają one zostać uznane za zabytki klasy zerowej.

 / Fot. W24Mam! Mam informację, która wszystkich zaszokuje. No! Jak pobiję rekord odsłon to nagrodą będę musiał się podzielić z Heniem Czechowskim. Bo to jego galeria o oddaniu nowej linii tramwajowej w Krakowie, przyczyniła się do zainspirowania mnie pomysłem pochwalenia się lokalnymi osiągnięciami władz stolicy zachodniopomorskiego województwa.

Ale ja nie zamierzam się chwalić żelastwem. Bo przecież linia tramwajowa, to nic innego tylko szyny. A szyny są z żelaza. Ja się pochwalę - nie się, tylko pochwalę władze naszego miasta Szczecina. Otóż głoszę - podniesionym głosem - że my tu w Szczecinie, nie musimy szczycić się żelastwem. My tu możemy poszczycić się powstaniem Akademii Sztuki! Co prawda powstała ona w 2010 r., ale w tym roku, z Opery na Zamku uczyniono dla niej zaplecze warsztatowe. Takie szczytne posunięcie władz miasta i nie tylko - bo podobno wspierał je sam Marszałek województwa - przyczyni się do wzrostu rangi Akademii Sztuki.

Ale to nie wszystko, czym chciałbym się pochwalić. Nie uwierzycie! Ale powiem. Pal licho. U nas w Szczecinie, przywiązuje się chyba największą wagę do poniemieckich, starych willi. Jedna z nich, w której mieścił się warsztat produkujący organy (dla wzmocnienia jego rangi, nazywany fabryką), właśnie zablokowała budowę linii Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak szybko ta willa została uznana za zabytek. Taaak! U nas kultura od dawna zasiada na pierwszym, honorowym miejscu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Panta Rhei"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale obciach! Nie ma kolejki przed drzwiami odsłaniającymi dojście do tekstu. Nikt mnie już, zapewne nie zdąży utulić w smutku, przed Nowym Rokiem. - Będę miał przechlapany ten 2012. Pomóżcie! Wesprzyjcie! Otwierajcie!
"Wyrzut": Przymknij się. Nie jesteś Panem Gierkiem. Na twoje wołanie, nikt nie zawoła: Pomożemy! Ja: - No to co ja teraz mam zrobić? "Wyrzut": - Pamiętaj szaraczku. Nigdy nie wyskakuj, przed szereg. Ja: - Dobrze już dobrze. Zmilczę. Nawet słówkiem się nie odezwę - w tym roku.
Dlatego już teraz powiem Wszystkim - tak na wszelki wypadek - Niech się Serwis W24 dobrze kręci, żeby reszcie Polakom - do pracy - dodać chęci.
Zaznaczę, że z tym ostatnim słowem, nie jetem - tak na 100% - pewny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.