Facebook Google+ Twitter

Sztuka przełomu wieków w Gdyni - Audio Art

W tym roku nie tylko krakowscy miłośnicy muzycznych eksperymentów mogli zapoznać się ze sztuką niezwykłą – postmodernistycznym Audio Artem. Festiwal Audio Art w dniach 25 listopada - 3 grudnia zawitał również do Gdyni.

 / Fot. Alicja RudnickaZałożeniem festiwalu było pokazanie ciekawych zjawisk artystycznych sceny eksperymentalnej zwanej Audio Artem. Wiele z koncertów integrowało sztuki wizualne z dźwiękowymi i bazowało na nietypowym sprzęcie. Oprócz specyficznej gry na znanych wszystkim instrumentach jak skrzypce czy saksofon, widzowie mogli doświadczyć brzmienia metalowych prętów, pocieranych za pomocą specjalnych łuków, czy wbudowanego w podłogę gigantycznego ksylofonu. Na festiwalu wystąpili artyści z całego świata ze swoimi premierowymi projektami, realizowanymi zarówno z pomocą prostych środków, jak i zaawansowanych technologicznie urządzeń. Audio Art podkreśla personalizację sztuki – konstruktor, kompozytor i wykonawca stanowią tą samą osobę.

Twórcy Audio Artu działają na styku różnych nurtów, w związku z czym charakter tej formuły muzycznej jest trudny do określenia. Z pewnością nie jest to sztuka łatwa i przez wszystkich rozumiana. Nie każdy z uczestników koncertów wychodził usatysfakcjonowany ambientowym brzmieniem metalowych prętów czy technicznymi, zsyntetyzowanymi „szumami i trzaskami”. Niewątpliwie jest to jednak zjawisko ciekawe i świadczące o możliwościach rozwojowych muzyki i kreatywności młodych twórców.

Audio Art Festiwal 2008 odbył się aż w 6 miastach: w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Bydgoszczy, Katowicach i Bytomiu. Wydarzenia festiwalu transmitowane były na żywo przez internet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.