Facebook Google+ Twitter

Sztuka w studiu mebli kuchennych

W kilku - nietypowych dla tego typu prezentacji - miejscach Ostrowca Świętokrzyskiego pojawiły się dzieła sztuki artystów skupionych w grupie STRUPEK. To kolejny element prowadzonej przez nich akcji artystycznej "Poligon".

Dzieła sztuki zawisną wśród dóbr kosumpcyjnych.www.mck.ostrowiec.pl / Fot. materiały reklamowe Prace zawisły w gabinecie dentystycznym Marzeny i Krzysztofa Iwanów, barze "Słoneczko", studiu mebli kuchennych przu ulicy Jana Pawła II, sklepie Komfort, second handzie przy Alei 3 Maja, sklepie spożywczym Lech, w bibliotece miejskiej, a także w kilku mieszkaniach prywatnych. Organizatorami tej niecodziennej ekspozycji są Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu i Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z Tej Bajki. Wernisaż wystawy odbył się w sobotę, 5 kwietnia, w Galerii "Uwaga Schody" ostrowieckiego MCK. Tam też miłośnicy oryginalnych artystycznych przedsięwzię otrzymali plany miasta z zaznaczonymi miejscami, gdzie prezentowane są prace STRUPKA.

Czym jest STRUPEK? To Stowarzyszenie Turpistycznych Racjonalistów Ukierunkowanych Prawidłowo. Zrzesza kilkunastu studentów UJ, PAT, krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, łódzkiej PWSFTviT (tzw. filmówki), ASP we Florencji. Na co dzień studiują oni malarstwo, rzeźbę, fotografię, design, ale także historie sztuki, czy filozofię. Grupa, która niekiedy funkcjonuje też jako KUPA (Kulturalne Ugrupowanie Patriotyczno-Anarchistyczne) działa od połowy 2007 roku.

Jedna z członkiń STRUPKA, Dagmara Zajączek, w materiale reklamującym całe przedsięwzięcie wyjaśniła też tytuł bieżącego projektu grupy:
- W nazwie „Poligon” kryją się różne znaczenia. Po pierwsze „Poligon” to nieformalna nazwa pewnego swojskiego skweru w Ostrowcu Świętokrzyskim (gdzie rozgrywa się akcja). Po drugie poligon to idea – pole ćwiczeń artystycznych o wielu wymiarach.

To nie pierwsza tego typu akcja artystyczna w przemysłowym mieście nad Kamienną. W ubiegłym roku mieszkańcy Ostrowca i jego goście mogli podziwiać dzieła sztuki na miejscowym dworcu kolejowym. Mało tego, mogli tam prezentować swoje prace.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stowarzyszenie Turpistycznych Racjonalistów Ukierunkowanych Prawidłowo - xD fajne :D:D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.