Facebook Google+ Twitter

Sztuka walki na słowa

Błyskotliwość to co coś, co pojawia się 24 godziny za późno – stwierdził Mark Twain. Każdy z nas niejednokrotnie wdał się w dyskusję w, której poniósł sromotną klęskę. "Szermierka słowna", książka, w której autor - Matthias Nollke - opisuje 100 rad ciętej riposty, z pewnością ułatwi opanowanie sztuki walki na słowa.

 / Fot. OkładkaWyobraźmy sobie sytuację, w której kolega z pracy dogryza nam mówiąc: „W twoim pokoju panuję kompletny bałagan. Kiedy ostatni raz widziałaś blat swojego biurka?”. Możesz oczywiście przemilczeć jego komentarz, ale wywoła on w tobie pewne podirytowanie i w myślach nazwiesz nielubianego kolegę głupkiem lub imbecylem. Dlaczego jednak w takich sytuacjach mamy pozostawić satysfakcję złośliwemu współpracownikowi, który pewnie rano wdał się z w kłótnię z żoną i odgryza się na Tobie?

W tym przypadku możesz przecież zawsze odpowiedzieć: „Ach wiesz co, porządek utrzymują tylko ci, którzy są zbyt leniwi, żeby czegoś szukać.” Po wypowiedzeniu tego zdania cała złość, która uniemożliwiłaby ci pewnie skupienie się na pracy od razu przejdzie, a na jej miejscu pojawi się satysfakcja, że udało Ci się zawstydzić złośliwego kolegę, który kolejnym razem zaoszczędzi sobie uwag w twoim kierunku.

Zdarzyło Ci się kupić za namową pani ekspedientki kompletnie nieprzydatną rzecz? Albo, nie chcąc kogoś urazić odmawiając spotkania, szukałeś jakiejś wymówki a w końcu uległeś i przybyłeś na miejsce spotkania. Sytuacje w, których zmuszeni jesteśmy do odparcia argumentów drugiej strony zdarzają się każdemu z nas niemal codziennie. Począwszy od pani, która wepchnie się przed nas w kolejce po dyskusje z prezesem, który zarzuca nam niską efektywność naszej pracy.

Erystyka, czyli sztuka doprowadzenia sporu do korzystnego rozwiązania bez względu na prawdę materialną [Wikipedia] staje się coraz bardziej popularną dziedziną nauki. Świadomość tego jak wiele zależy w naszym życiu od umiejętności prowadzenia sporów sprawia, że grono osób pobierających nauki w tej dziedzinie jest coraz większe. Okazać się może bowiem, że techniki argumentacyjne, które ktoś stosuje w stosunku do naszej osoby możemy skutecznie odpierać.

"Szermierka słowna" książka w, której autor - Matthias Nollke - opisuje 100 rad ciętej riposty z pewnością ułatwi opanowanie sztuki walki na słowa. Dziesiątki przykładów „z życia” pomogą czytelnikowi zastosować odpowiednią argumentację podczas potyczek słownych. Wskazówki zawarte w książce uczą jak być asertywnym, jak rozładować atmosferę, jak rozbawić innych. Każdy z nas zapragnął kiedyś być duszą towarzystwa i pozostać w centrum uwagi na dłuższą chwilę. Szermierka słowna jeśli nawet nie uczyni z czytelnika mistrza ciętej riposty to na pewno niejednokrotnie umożliwi wybrnięcie z pozornie trudnej sytuacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.