Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12262 miejsce

Sztuka życia: alternatywne sposoby zarabiania

Czy koniecznie warto podążać wytartymi ścieżkami kariery zawodowej? Może jednak alternatywna forma zarobku mogła by okazać się korzystniejsza. Dająca więcej wolności oraz zwiększająca ciężar portfela.

W XXI wieku nowoczesne społeczeństwo w znaczącym procencie kieruje się w pewną zasadniczą stronę. W kierunku zawodowego rozwoju i co za tym idzie - pieniędzy. Żądza pieniądza podpowiada stereotypowo, by udać się w cztery ściany uniwersytetu bądź prestiżowej politechniki. W pewnych grupach społecznych wiadomo nie od dziś, że wykształcenie jest jednym z kluczy do drzwi, za którym kryje się gotówka w ilościach olbrzymich. Praktyki owe kończą się rozmaicie, ponieważ jeszcze większym kluczykiem do właściwego zamka okazują się znajomości. Można poradzić sobie alternatywnie, bez otwierania drzwi. Wystarczy je ominąć, bądź przeskoczyć.

Nie mniej jednak zdecydowana większość maturzystów nie zadaje sobie pytania, czy zapukać do bram szkolnictwa wyższego, czy może tego nie uczynić. Zadają sobie pytanie jedynie, jaki kierunek jest najbardziej opłacalny w czasach obecnych. Co bardzo kolorystycznie, w barwach białych i czarnych, obrazuje jednokierunkowe spojrzenie na otaczający świat przez młodych obywateli. Co w przyszłości kończy się codzienną przymusową podróżą do "wymarzonej" pracy.

Za dawnych czasów niewolnik otrzymywał jedzenie by mógł wykonywać swoją pracę przez dłuższy okres czasu. Dzisiaj w cywilizowanych świecie niewolnik otrzymuje przelew pieniężny, by sam mógł zdecydować, co zjeść. Natomiast praca ma być wykonywana dalej w określonych godzinach, w dany sposób. Coraz szybciej i zawsze dokładnie za te samą kwotę. Z niepewnością na przyszłość. Z brakiem zabezpieczenia na lepsze życie.

Lecz czy koniecznie życie musi obrać podany wyżej scenariusz smutnego szarego filmu? Istnieje bowiem nieograniczony wachlarz alternatywnego zarobku. Wystarczy jedynie spróbować swoich sił w niekoniecznie od razu wielkim biznesie. Nie trzeba inwestować ogromnych kwot ani czekać latami na zwrócenie się inwestycji. Lepiej walczyć i przegrywać niż uciekać od walki. Uchylając się, nigdy nie wygramy, próbując kiedyś na pewno się uda. Ważna jest nie ograniczona kreatywność, konsekwentność i systematyczność. Wystarczy tylko minimum odwagi i chęci by odciąć się od współczesnej formy niewolnictwa jaką jest praca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.