Facebook Google+ Twitter

Sztuki plastyczne na Re:wizjach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-02 18:25

Wielki Totem zbudowany z telefonów komórkowych, a tuż obok wystawa serii zdjęć stolicy sfotografowanej z lotu ptaka, połączona z grą pt "Złóż swoją Warszawę". Portrety mieszkańców Pragi, a także prezentacja stołecznych artystów-rzeźbiarzy. To i nie tylko to, już od 10 grudnia na 3 Inwazji Sztuki Niezależnej Re:wizje.

 / Fot. mat. prasoweW Pałacu Kultury, na Dworcu Centralnym, w praskich galeriach, na ulicach i murach miasta swoje prace plastyczne pokażą młodzi, debiutujący jak i uznani warszawscy artyści.

Tematem ich prac nierzadko jest właśnie miasto - to w którym żyją: Warszawa. Obok niej, jej mieszkańcy, zjawiska społeczne i kulturowe. Chętnych do zobaczenia wszystkich prac przewiezie stary samochód przerobiony od wewnątrz na studio muzyczne.
Specjalny samochód Re:wizyjny.

Jak będzie dokładnie wyglądał? Wyciszone ścianki, instrumenty na stałe zamocowane do tapicerki: wbudowane w siedzenia i w bagażniku. Na dachu - zamocowany neon typowej taksówki z dopiskiem "koło muzyki". Do nietypowego auta zaprasza Kuba Słomkowski - W taksówce jestem ja, jako przewoźnik-muzyk, czasami także kolega pasażer, który również jest muzykiem i. kamera rejestrująca to co dzieje się wewnątrz. Opłatą za przejazd są wyłącznie dźwięki. Taksówka będzie co dzień przewozić uczestników Re:wizji z jednego miejsca wydarzeń na drugie.

Po drodze zaś może się zdarzyć, że natkniemy się na... warszawską supermenkę Warsaw Superhero. W kilku wybranych miejscach stolicy pojawią się bowiem wielkoformatowe foto-story o superbohaterce działającej niczym Supermen czy Batman - na terenie Warszawy. Warsaw Superhero zaskoczy warszawiaków swoim zaangażowaniem w ich sprawy!

Na Nowogrodzkiej zaś czekać na nas będzie odtworzony przez artystę plastyka - Wojciecha Różyńskiego - przedwojenny przystanek EKD. Próba odtworzenia początkowego przystanku Elektrycznej Kolejki Dojazdowej (Warszawa, ul. Nowogrodzka 40), który istniał tu przed wojną - to mój sposób na wypełnienie luki, powstałej w pamięci miasta. Przystanek jako symbol miejsca, które ocalało - ale jest inne, zmienione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.