Facebook Google+ Twitter

Sztuki walki przyczyną agresji w szkole?

MMA, UFC, KSW i inne tego typu sportowe odmiany sztuk walki przebojem wdarły się do polskiej telewizji. Prekursorem tego sportu był Polsat. Walkę Najman -Pudzianowski oglądało ponad 6 mln osób.

Nic więc dziwnego, że sportem zaczęły się interesować również sportowe kanały tematyczne. Dziś sztuki walki w swojej ramówce posiada Sportklub, Orange Sport, Eurosport, a niedawno do tego grona dołączył Canal+ Sport, który emituje pasmo KO.

Młodzież coraz chętniej zaczyna uprawiać MMA, lub polską odmianę KSW. Szacuje się, że trenujących sztuki walki jest już w Polsce ok 30 tyś osób. Młodych wabi sława i szansa na duże pieniądze. Za jedną walkę można zarobić nawet kilkadziesiąt tyś zł. Gwiazdy takie jak Mamed Chalidow czy Mariusz Pudzianowski inkasują od 100 do 400 tyś zł.

Rozwój sportu niesie bowiem zagrożenia. W miejscowości Lutynia na Dolnym Śląsku uczeń w trakcie przerwy zaatakował kolegę, tłumacząc się, że chciał wypróbować cios, który widział podczas jednej z walk w telewizji. Czy jest to jednostkowy przypadek czy początek większej fali fanatyzmu spowodowanego galami MMA, UFC czy KSW, tego jeszcze nie wiadomo. Na Facebooku działa już jednak profil na razie ma jednego polubionego.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.