Facebook Google+ Twitter

Szturm na lumpeksy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2009-06-23 08:27

Przed łódzkimi sklepami z używaną odzieżą pojawiły się wczoraj duże kolejki. Przed godz. 9 na otwarcie jednego z nich przy ul. Piotrkowskiej czekało kilkadziesiąt osób. Podobnie było przed lumpeksem przy placu Wolności.

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiWiększość klientów liczyła na okazje. Za kilkanaście złotych można było kupić markowe spodnie, koszulki, a nawet buty. - Po co mam wydawać fortunę na markowe rzeczy w sklepie, skoro to samo mogę kupić w second-handzie za 50 zł za kilogram? - mówi Tamara Świątczak, która szukała koszulek i spodni dla swojego chłopaka.

Za niską ceną idzie też duży wybór. Na wieszakach można znaleźć niemal wszystkie popularne marki i modele. - Jesteśmy tancerkami, przyszłyśmy poszukać strojów, które będą odpowiednie do naszych układów choreograficznych - mówią Ania, Agata, Patrycja i Ola z łódzkiej grupy tanecznej Cabaret. - Na razie znalazłyśmy tylko kilka koszulek, poszukiwania trwają.

Dobra cena i spory wybór powodowały, że pomiędzy klientami dochodziło czasem do przepychanek. Właściciele sklepów przyznają, że zainteresowanie zakupem używanej odzieży jest ostatnio wyjątkowo duże.

- Ludzie dotkliwie odczuli skutki kryzysu, dlatego szukają u nas tańszych rzeczy - mówi Bohdan Jaskuła, właściciel sklepu na placu Wolności. - Nie oznacza to jednak, że zarabiamy dzięki temu krocie. Wysoki kurs euro sprawił, że coraz trudniej dokonać hurtowych zakupów. Sklepy, które nie posiadają zapasów, z ubiegłego roku, są w naprawdę trudnej sytuacji.

Chcąc poszerzyć grono klientów, sklepy decydują się na organizację promocji i wyprzedaży. - Mam całe piętro, na którym można kupić wszystkie rzeczy po 2 zł za sztukę - mówi Jaskuła. - Dodatkowo co miesiąc organizuję wyprzedaże towaru. Wtedy w sklepie naprawdę pojawiają się tłumy.
(g)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Się dziwić. W normalnych sklepach, w centrach handlowych itp. nic nie mogłam wczoraj znaleźć, a jak coś fajnego to ceny są... oszałamiające :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.