Facebook Google+ Twitter

Sztywny Pal Azji "Miłość jak dynamit" - własnymi słowami

W tym roku Sztywny Pal Azji wydał swoją siódmą studyjną płytę - "Miłość jak dynamit". O utworach z albumu, specjalnie dla czytelników Wiadomości24.pl opowiada gitarzysta i autor tekstów - Jarek Kisiński.

1. Singiel: Płyta "Miłość jak dynamit" to tzw. koncept album. Opowiada historię samotności, miłości i rozstania w dobie internetu. Część historii dzieje się w USA. "Singiel" jest takim numerem wyjściowym do całej opowieści. A, że do niedawna byłem singlem, więc napisanie tekstu do tej piosenki przyszło bardzo łatwo...

2. Dragqueen: Gitarki do zwrotki oraz akordy do refrenu są mojego autorstwa. Paweł Nazimek wymyślił bas do refrenu, który gra z gitarą unisono. Jest też fajna melodia ułożona przez Pawła. Miałem kłopot z tekstem. Wiedziałem, że historia musi dotyczyć klubu, dyskoteki... I nagle: bingo! Jest to opowieść faceta, który pracuje w banku, a wieczorami dorabia w klubie jako dragqueen, co oczywiście bardziej mu się podoba.

3. Tolek i karioka: Piosenka oparta na wymyślonych przeze mnie riffach. Paweł dodał linię melodyczną. Tekst napisałem w autobusie, którym jeździłem po Warszawie. Potem oczywiście w domu go dopracowałem.

4. Kalifornia: Kiedyś ta piosenka miała tytuł "pij mleko" i wyglądało to mniej więcej tak: „pij mleko tak, jak Kayah, tak jak Linda”, ze względu na historię zawartą na płycie, tekst został zmieniony.

5. Kostium Davida Byrne: Prosta historia o miłości. Nigdy nie piszę o niczym, czego nie przeżyłem, nie zobaczyłem nie dotknąłem... Byłem w Cleveland, odwiedziłem Rock and Roll Hall of Fame i museum, widziałem kostium z filmu "Stop! making sense", a poza tym byłem zakochany w dziewczynie, niekoniecznie w żółtej sukience. Tekst jest oczywisty, do tego proste akordy i fajna linia melodyczna Bartasa (Bartosz Szymoniak - przyp. aut.).

6. Easy deutsch: Miałem już muzykę. Nie było tekstu i nagle spojrzałem na półkę z książkami. A tam leżała broszura "Easy deutsch". Pomyślałem, że to świetny tytuł dla piosenki. Nadałem kobiecie cechy różnych języków i do tego męski refren: easy deutsch.

7. Miłość jak dynamit: Takie quasi reggae. Co do tekstu: ta historia przydarzyła mi się naprawdę w Nowym Jorku. Okazało się, że kwiaty mogłem kupić obok hotelu, a ja pojeździłem sobie taksówką po Manhattanie w niedzielny poranek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.