Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21534 miejsce

Szubin. Idą w pielgrzymce by prosić o łaski

W piątek, w kierunku Częstochowy wyruszyła grupa "Żółta" z szubińskimi pielgrzymami. Z pieśniami na ustach i łaskami w sercu pożegnali Szubin, by prosić o spełnienie próśb Matkę Boską.

Sonda

Uczestniczyłeś kiedyś w pielgrzmce?

Pielgrzymi opuszczają Szubin. / Fot. fot. Maciej JanuchowskiZanim jednak pielgrzymi wyruszyli w drogę do Częstochowy wzięli udział we Mszy Świętej, którą odprawił opiekun grupy "Żółtej" ks. Ryszard Szymkowiak przy asyście kleryka Marcina Kardzisa. W trakcie nabożeństwa pielgrzymi mieli okazję się wyspowiadać i przyjąć Najświętszy Sakrament. Następnie po Mszy wszyscy zebrani pod kościołem Św. Marcina zostali pobłogosławieni przez ks. kanonika Tadeusza Lesińskiego. O 7.50 pielgrzymi ruszyli w drogę. Tradycyjnie do tablic informujących o granicy miasta swoich bliskich i znajomych odprowadziły rodziny oraz ksiądz proboszcz.

Przed grupą "Żółtą" około 400 kilometrów do pokonania. Życzymy dotarcia do celu bez problemów i dobrej pogody.

W pielgrzymce idzie Paweł Pietroń, który będzie dla Radia 100 Szubin-Kcynia codziennie relacjonował trasę pielgrzymki. Na stronie www.radio.iszubin.pl będą umieszczone pliki audio z relacjami Pawła.

Film z wymarszu grupy "Żółtej" z SzubinaWiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.