Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19403 miejsce

Szukaj, a może znajdziesz

Ekran pełen rupieci. Panujący chaos i bałagan. Trudno cokolwiek tutaj znaleźć. Jednak jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz to, co masz znaleźć.

Zdjęcie 1 z gry The Land Of Stories (producent: Hidden 4 Fun) / Fot. Artur KoszczukMowa o nietypowych grach komputerowych, które wymagają wnikliwego spoglądania w ekran monitora. Skupienie pełni tu najważniejszą rolę. Masz na przykład dziesięć przedmiotów do znalezienia wśród totalnego chaosu. Czasem przedmioty podane są w formie obrazków, a czasem tylko w formie kształtów lub słów.

Czasem szlag człowieka może trafić, gdy przez minutę lub dwie nie można znaleźć tego, czego szuka. Bywa tak, że skupiasz się na czymś małym, dobrze ukrytym, gdy tymczasem obiekt jest wielki i znajduje się w najbardziej widocznym miejscu na planszy. Albo jest tak dobrze zakamuflowany wśród innych obiektów o podobnej kolorystyce, że bez wnikliwego patrzenia nic się nie wskóra. Dlatego to nie jest typ gier dla poirytowanych, niecierpliwych ludzi, chcących uzyskać wszystko od razu. Zwykle spokojne spojrzenie na całość, zamiast błądzenia wzrokiem po każdym zakamarku, pozwala dokonać cudów.

Zdjęcie 2 z gry The Land Of Stories (producent: Hidden 4 Fun) / Fot. Artur KoszczukWedług danych, zebranych z portalu z grami online Klikarnia.pl oraz przeprowadzonych wywiadów, w gry z ukrytymi obiektami grają najczęściej kobiety. Czy wynika to z ich większego spokoju i opanowania? Trudno powiedzieć, jednak pewne jest to, że płeć piękna wybiera częściej spokojne gry, które nie wymagają szybkich reakcji wśród krwawych potyczek, gdzie każdy może cię wirtualnie uśmiercić lub w każdej chwili może zza rogu wyskoczyć na ciebie ryczący i śliniący się potwór.

Zdjęcie z gry Secrets Of Vatican (producent: Hidden 4 Fun) / Fot. Artur KoszczukGry w ukryte obiekty najczęściej są wynikiem pasji grafika. Jego piękne, klimatyczne malowidło jest zamieniane w komputerowy obraz, tworzący tło dla wszystkich przedmiotów. Kiedy klikasz kursorem myszki na przedmioty, znikają one odsłaniając coraz bardziej niesamowite tło. Obrazy te przedstawiają często znane obiekty architektoniczne lub miejsca. Można na przykład zobaczyć ulice Watykanu, wnętrza muzeum Luwru, przedmieścia Paryża, Florencji, Rzymu lub kanały Wenecji. Oprócz takich miejsc najczęściej spotkasz wykreowane przez autora barwne i tajemnicze lokacje, takie jak lochy, zagracona piwnica, przepiękny ogród, uliczki nawiedzonego miasteczka, ciemny, fascynujący i magiczny las, czy też artystyczny nieład na strychu lub poddaszu. Wszystko to mieni się pełną paletą barw, przedstawiając fantastyczne dzieło sztuki.

Zdjęcie z gry Forsaken Gems (producent: Hidden 4 Fun) / Fot. Artur KoszczukPomysł na powstanie gier z ukrytymi obiektami daje dużo możliwości grafikom i programistom. Gry te są też rewelacyjną formą rozrywki dla cierpliwych ludzi lubiących wyzwania. Prostota, połączona z przepiękną grafiką oraz emanujący z nich spokój powodują, ze gier tego typu powstaje coraz więcej i cieszą się one dużą popularnością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny tekst.
W gry komputerowe nie grywam - nie mam takich potrzeb emocjonalnych:) - jeżeli chodzi o te przedstawione w tekście to ... kto wie? Gry w ukryte obiekty? Zapamiętam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.