Facebook Google+ Twitter

"Szukając Leara" w Teatrze Studio. Recenzja z próby spektaklu

Ten wyjątkowy koncert odbył się 30 i 31 marca w Teatrze Studio. Trwał około godziny, ale tyle zupełnie wystarczyło, by oczarować widownię. Po plecach przechodziły ciarki, a publiczność była zachwycona.

Plakat / Fot. PlakatKoncert otworzył reżyser projektu, Grzegorz Bral. W skrócie poinformował o założeniach tej otwartej próby i zaprosił do wysłuchania koncertu. Prawdziwa "muzyczna uczta" zaczęła się wraz z pierwszymi dźwiękami, które były jedynie strojeniem się głosów. Zaraz potem wyświetlony został krótki film, który pokazywał muzyczne inspiracje Teatru Pieśni Kozła i Teatru Studio - wykonawców pieśni podczas koncertu. Widzieliśmy tam fragmenty poprzednich spektakli oraz prób i warsztatów teatralnych.

"Szukając Leara" nie był występem aktorów, którzy weszli na scenę i odśpiewali swoje kwestie. Jak przystało na prawdziwy teatr, koncert był spektaklem, dialogiem aktorów ze sobą oraz aktorów z publicznością. Niesamowity był sam Grzegorz Bral, który nie stał biernie za kulisami, ale zajmował miejsce na scenie, kontrolował przebieg występu, przysłuchiwał się wykonaniom i jak prawdziwy dyrygent, instruował swoich artystów.

"Szukając Leara - Oratorium". "Pokaz pracy w toku" w Teatrze Studio

Grzegorz Bral, reżyser "Szukając Leara - Oratorium" / Fot. Krzysztof Bieliński, Mat. Teatr StudioWykonywane utwory zawsze miały swój moment kulminacyjny, który powodował u słuchaczy dreszcz emocji. Wszystko to udawało się dzięki bezbłędnie budowanemu napięciu - część kompozycji śpiewana była a cappella, jednak tym, które robiły największe wrażenie towarzyszyły dudy, flet oraz harmonium. Prostym, wykorzystanym przez aktorów rekwizytem stało się krzesło, a raczej krzesła, które prawie przy każdym utworze miały inny układ. Z czasem wykorzystane zostały jako instrument. Aktorzy w jednej z kompozycji wybijali rytm uderzając właśnie w krzesła.

Grzegorsz Bral: Teatr Studio to wyzwanie


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe wydarzenie i ciekawa recenzja. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.