Facebook Google+ Twitter

„Szukając swojej drogi rozwoju”. Cykl spotkań Wyższej Szkoły Pedagogicznej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-17 16:49

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie w ramach ośrodka edukacyjno –szkoleniowego Przestrzeń Rozwoju organizuje cykl spotkań z ciekawymi osobami ze świata nauki, kultury, polityki i biznesu pt. „Szukając swojej drogi rozwoju”.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie w ramach ośrodka edukacyjno –szkoleniowego Przestrzeń Rozwoju organizuje cykl spotkań z ciekawymi osobami ze świata nauki, kultury, polityki i biznesu pt. „Szukając swojej drogi rozwoju”.

Wydarzenia będą odbywały się w okresie od kwietnia do października br. na wszystkich wydziałach WSP TWP tj. w Warszawie, Katowicach, Olsztynie, Szczecinie, Lublinie i Człuchowie. W środę 18 kwietnia br. w godz. 18-20 na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie (ul. Urbanistów 3) odbędzie się pierwsze spotkanie pt. „Rozpoznać swój talent, swoje przeznaczenie – kluczem do spełnienia”, które poprowadzi Renata Arendt-Dziurdzikowska, dziennikarka „Zwierciadła”, coach oraz trenerka rozwoju osobistego.

Do projektu zostali zaproszeni również m. in: Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Katarzyna Montgomery, Dorota Wellman, Iwona Majewska-Opiełka. Celem organizowanej inicjatywy jest inspirowanie i stymulacja do rozwoju zawodowego i osobistego, do odważnych decyzji, poszerzania swoich horyzontów i pracy nad własnym potencjałem. Zaproszeni goście – osoby znane, o ugruntowanej pozycji zawodowej, które wykonują swój zawód z pasją oraz trenerzy z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego podzielą się swoimi doświadczeniami, powiedzą o swoich wyborach życiowych i towarzyszących im trudnościach. Przekażą również wskazówki jaką drogę wybrać aby dotrzeć do celu, czyli spełnienia zawodowego.

Projekt skierowany jest głównie do młodych ludzi, którzy stoją przed decyzją wyboru zawodu ale też do osób już aktywnych zawodowo, które poszukują inspiracji i stymulacji do rozwoju oraz zmian w swoim życiu, zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym.

Wybór kierunku rozwoju zawodowego to bardzo ważna decyzja życiowa. Wiele osób wybiera zawód w celu zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa, czyli środków finansowych. Zły wybór często skutkuje frustracją, wypaleniem zawodowym, a w skrajnych przypadkach brakiem zaangażowania i utratą pracy. Jednak jeśli naprawdę czujemy się na odpowiednim miejscu naturalnie budzi się w nas automotywacja i wykonujemy swoją pracę z pasją i dużym zaangażowaniem. Sytuacja życiowa często nie pozwala na świadomy wybór na początku planowania swojej kariery i dopiero po osiągnięciu niezależności finansowej decydujemy się na odszukanie prawdziwego powołania.

WSP TWP realizując projekt pt. „Szukając swojej drogi rozwoju” stara się przyłączyć do szeroko podejmowanych inicjatyw stymulowania społeczeństwa. Świadome indywidualne wybory, to świadome i odpowiedzialne społeczeństwo, to budowanie również postaw przedsiębiorczych.

Głównym patronem medialnym projektu jest magazyn „Sens” oraz partnerem projektu Akademia Zwierciadła.

Materiał zamieszczony pierwotnie na student.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.