Facebook Google+ Twitter

Szukamy wyjątkowych kobiet z rejonu Dolnego Śląska!

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 4. edycji konkursu "Akcja Akacja - Niezwykła Polka 2009". Poszukiwane są pełne inwencji kobiety, które zmieniają świat na lepszy!

AKCJA AKACJA: Szukamy wyjątkowych kobiet z rejonu Dolnego Śląska! / Fot. Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych15 września ruszyła czwarta edycja konkursu o tytuł „Niezwykłej Polki” 2009 w ramach Akcji Akacji. Akcja promuje i nagradza kobiety, które w sposób wyjątkowy działają na rzecz innych osób i swojego otoczenia. Dla głównej laureatki konkursu, w znanym i często uczęszczanym miejscu publicznym, w Parku im. J. Słowackiego przy al. Słowackiego we Wrocławiu, 6 listopada 2009 r., zostanie zasadzone drzewko akacji - symbol rozwoju i wkładu kobiet w środowiska lokalne.

Dla kogo jest ta nagroda?


Dla kobiet w każdym wieku, które: są liderkami w swoich środowiskach, ale nie muszą funkcjonować w sformalizowanej organizacji, czy działać jedynie na rzecz kobiet; swoim działaniem promują otwartość i tolerancję; działają w sposób innowacyjny - możliwy do powtórzenia w innych środowiskach; inspirują i angażują do działania innych; prowadzą działalność o charakterze społecznym.

Kto i jak może zgłaszać kandydatki?


Każdy, kto zna kobietę/kobiety, których działalność odpowiada wyżej wymienionym warunkom. Kandydatki do konkursu można zgłosić listownie lub mailowo wypełniając formularz zgłoszeniowy, w którym należy krótko opisać, dlaczego zgłaszana osoba zasługuje na zwycięstwo w konkursie Akcja Akacja oraz na tytuł „Niezwykłej Polki 2009”.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.dfop.org.pl.

Kto organizuje?


Organizatorem całej akcji jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, która zrzesza i reprezentuje aż 93 dolnośląskie organizacje. Patronat honorowy nad Akcją Akacją oraz konkursem o tytuł „Niezwykłej Polki 2009” objął prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz. Patronat Medialny objął portal ngo.pl. Akcję wspiera również firma Oriflame.

Co? Gdzie? Kiedy?, czyli kalendarium konkursu „Akcja Akacja - Niezwykła Polka 2009”


15 września - 15 października 2009 - czas na zgłaszanie kandydatur do Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych;
15 października - 30 października obrady Komisji Konkursowej nad wyłonieniem laureatki konkursu;
6 listopada, w samo południe, w Parku Słowackiego przy al. Słowackiego we Wrocławiu - wielki, uroczysty finał konkursu Akcja Akacja - podczas uroczystości odbędzie się symboliczne zasadzenie drzewa akacji przez finalistkę konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń - 15 października.
Więcej informacji można uzyskać: pod nr telefonu: (071) 793 23 24, mailowo - dfop@dfop.org.pl, lub na www.dfop.org.pl.

Przyłącz się do akcji i pomóż nam wybrać niezwykłą Polkę 2009!Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.