Facebook Google+ Twitter

Szukanie pracy... To cieżka praca

W dobie bezrobocia znalezienie wymarzonej pracy często graniczy z cudem. Cudem często są znajomości lub po prostu szczęście.

Garnitur. www.wikipedia.org / Fot. Aaron ShiklerSzukanie pracy w dzisiejszych czasach to trudne zadanie. Przeglądając ogłoszenia w Internecie, można się załamać. Czasem na jedno miejsce przypada ponad stu kandydatów. Wszędzie trzeba wysłać CV. Najlepiej by aplikacja była jak najbogatsza. Doświadczenie, ukończone kursy oraz języki obce mile widziane. Gdy poświęcimy swój czas na wysłanie zgłoszenia musimy liczyć się z tym, że potencjalny pracodawca nie poświęci własnego czasu, by chociaż podziękować za zainteresowanie ofertą. Jeżeli po 2 miesiącach otrzymamy telefon, by łaskawie zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną, to mamy szczęście. Podczas spotkania, gdy zaprezentujemy się odpowiednio, mamy szanse dostać się do pracy na okres próbny, który zazwyczaj jest tak krótki, że nawet nie zdążymy zaaklimatyzować się w nowym miejscu, a co dopiero nauczyć się wykonywać w pełni swoje obowiązki.

Potencjalny pracodawca korzystający z praw bezrobocia może pozwolić sobie na ogromną selekcję. Dzięki temu w firmie możliwie, lecz niekoniecznie, pracują najlepsi z najlepszych. Dlaczego niekoniecznie? Ludzie dzielą się na takich, którzy robią dobre pierwsze wrażenie oraz na takich, którzy zyskują przy lepszym poznaniu. Inaczej rzecz biorąc, jedni prezentują się od razu dobrze, inni odsłaniają karty stopniowo. Przez co stale zaskakują, ujawniając ukryte talenty.

Pracodawca wybierze pracownika, który szybko się zaaklimatyzował i wykonuje swoją pracę dobrze. Lecz nigdy nie wie czy osoba, która dłużej się "rozkręca" w przyszłości nie będzie lepszym pracownikiem. Pracownik, który zrobił pierwsze dobre wrażenie, szybko się oswoił w nowym miejscu. Często nie będzie pracował w 100% swoich możliwości, gdyż będzie czuł się pewnie. Natomiast pracownik, który zyskuje z czasem, będzie pracował na pełnych obrotach przez cały czas, by stopniowo zyskać sobie zaufanie pracodawcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.