Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33932 miejsce

Szukanie pracy we Włoszech przez agencję

Na rynku włoskim jest wiele agencji pośrednictwa pracy. Są bardzo popularne; szczególnie wśród obcokrajowców. Do największych agencji należą OpenJob, Adeco i Umana.

 / Fot. AkpaOd sierpnia 2007 roku uprościła się procedura współpracy z pośrednikami. W celu znalezienia pracy przez taką agencję wystarczy udać się z paszportem i Codice Fiscale (odpowiednik polskiego numeru NIP, wydawany jest przez Agenzia delle Entrate) wypełnić na miejscu ankietę dotyczącą swoich kwalifikacji oraz oczekiwań wobec przyszłej pracy. Można też przynieść własne Cv. Agencje pracy nie pobierają opłaty za pośrednictwo (pośrednicy maja osobne umowy dot. prowizji z pracodawcami, w całości opłaca to pracodawca) Jest to dobre rozwiązanie dla Polaków i innych osób, nie mogących znaleźć pracy. Wiele zakładów preferuje bowiem zatrudnienie pracowników właśnie za pomocą takich pośredników. Jednym z plusów współpracy z agencją jest gwarancja wypłaty wynagrodzenia, (każda agencja powinna posiada pozwolenia z Ministerstwa Pracy) oraz pewność, ze wszystkie składki emerytalne i zdrowotne są odprowadzane do odpowiednich instytucji.

Po znalezieniu przez agencję miejsca pracy zostaje się zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną przez pracodawcę. Jeżeli zakończy się ona pozytywnie, podpisuje się umowę z pośrednikiem pracy. Płatnikiem twojej pensji będzie agencja. - Pensja, w zależności od zawodu, waha sie od 1100 do 1400 euro. Także wszystkie sprawy związane z urlopem i zwolnieniami załatwia się z agencją. Jednym minusem jest to, iż umowy są podpisywane na krotki czas, do 3 miesięcy i potem przedłużane aneksem. Agencje w swojej ofercie maja przeróżne oferty pracy, praktycznie w każdym zawodzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

poloczek eugenia
  • poloczek eugenia
  • 02.03.2012 12:27

ja pracowalam 12 lat we wloszech i chce podjac prace we wloszech

Komentarz został ukrytyrozwiń
iwona poloczek
  • iwona poloczek
  • 02.03.2012 12:26

ja pracowalam we wloszech 7 lat jezyk wloski znam i chce podjac prace we wloszech

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziekuje ale wiesz jaki ja zawsze oporny;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ na dobry poczatek. Ciesze sie ze sie zdecydowales!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.