Facebook Google+ Twitter

Szukasz dobrego darmowego firewalla? Polecam Comodo

W listopadzie ukazała się najnowsza, sygnowana numerem 3, wersja darmowego firewalla - Comodo Firewall Pro. Co ma do zaoferowania użytkownikowi? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Comodo Firewall Pro zalicza się do wciąż niewielkiej grupy darmowych firewalli. Obecnie uznawany jest za jeden z najlepszych programów do ochrony naszych komputerów (tabela zestawiająca skuteczność firewalli dostępnych na rynku). Program, podobnie jak inne zapory, poza typowymi funkcjami firewalla umożliwia zabezpieczenie komputera przez trojanami, wyskakującymi oknami, dodatkowo wyposażony został w moduł automatycznej aktualizacji przez internet.

Comodo Firewall Pro monitoruje uruchamiane przez system operacyjny aplikacje - baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów, przy uruchamianiu programu niebędącego w bazie istnieje możliwość przesłania zapytania do firmy o tę aplikację. Firewall monitoruje także sieć (protokoły, pakiety) oraz dodatkowo posiada opcję zaawansowanej analizy działania uruchomionych w systemie aplikacji. Ciekawą i przydatną funkcją programu jest umiejętność uczenia się, podczas podejmowania decyzji przez użytkownika dotyczącej blokowania lub przepuszczania uruchamianych komponentów. Standardowo program można zainstalować w wersji Ekspert, gdzie program pyta o każdą decyzję użytkownika oraz w wersji Basic (dla użytkowników, którzy nie potrzebują trzymać bez przerwy ręki na pulsie komputera) - program domyślnie decyduje o tym jaka aplikacja ma być dopuszczona do sieci, a jaka nie.

W wersji 3.0 program umożliwia prace z systemami Windows Vista 32 i 64 bit oraz Windows XP 64 (oczywiście świetnie współpracuje ze starym, dobrym Windows XP 32 bit). Dużym zmianom uległ interfejs użytkownika, w mojej subiektywnej opinii na lepsze. Program stał się przejrzystszy i czytelniejszy. Do wad programu można zaliczyć brak polskiej lokalizacji, ale (jak podaje serwis dobreprogramy.pl) niedługo ma się ukazać spolszczenie dla tej aplikacji. Pomimo braku polskiego języka obsługa programu jest prosta i intuicyjna. Przy wykorzystaniu instalacji w wersji Basic, program instaluje się szybko i bez zbędnych pytań. Już po chwili nasz komputer chroniony jest przez dobrą i pewną aplikację.

Oprócz firewalla Firma Comodo oferuje również program antywirusowy (Comodo AntiVirus) oraz program chroniący komputer przed różnorodnymi zagrożeniami z internetu (Comodo BOClean). Łącznie te programy stanowią pełną ochronę komputera przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dobry tekst (+) Też używam Zone Alarm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem użytkownikiem Zone Alarm i szczerze mówiąc, też nie narzekam. Plus za ciekawy teksty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak to z oprogramowaniem, jednym działa lepiej innym gorzej, plus za to, że dałeś nam informację dzięki której sami możemy ocenić skuteczność tego firewalla

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz więc odmienne doświadczenia niż ja, korzystam z tego firewalla właśnie od wersji 2.4 i 3.0 wydaje mi się wygodniejsze od poprzedniczki. Stąd też wpadłem na pomysł napisania tego artykułu, nowy firewall ze stajni Comodo wydaje mi się być wygodną propozycją dla kogoś kto chce mieć dobrą zaporę - niezależnie od tego czy lubi sobie pogrzebać, czy zdać się na program. Oczywiście to kwestia indywidualnych przyzwyczajeń użytkownika, używałem kiedyś Kerio (Zone Alarm i kilka innych też testowałem) i doceniam jego zalety, na dzień dzisiejszy wybieram Comodo. Stosunek ceny do możliwości jest o tyle atrakcyjny że możliwości jest sporo a cena wynosi 0 :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy tekst.
(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:PP

Komentarz został ukrytyrozwiń

i tak IPtables rządzi ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.