Facebook Google+ Twitter

Szukasz pracy? Pomogą Ci znajomości i internet. Tak uważają młodzi

Według osób w wieku 18-30 lat pracę można znaleźć głównie dzięki znajomościom lub przeglądając oferty w internecie. Młodzi Polacy uważają, że rodzina i znajomi to najskuteczniejsza i najkrótsza droga do zatrudnienia.

 / Fot. Piotr Krzyżanowski/PolskapresseAgencja Badań Rynku i Opinii SW Research przygotowała na zlecenie serwisu Absolvent.pl raport, obrazujący w jaki sposób młodzi Polacy szukają pracy i które drogi do zatrudnienia uważają za najkrótsze.

Najwięcej spośród ankietowanych 18-30-latków o swojej obecnej pracy dowiedziało się od rodziny lub znajomych (40 proc.). Niewiele mniej, bo 39 proc., znalazło ofertę w internecie. Jednocześnie młodzi ludzie uważają rodzinę i znajomych za najbardziej wiarygodne źródło podczas szukania pracy (64 proc.). Również w tym wypadku internetowe oferty są na drugim miejscu (40 proc.). W tym zestawieniu najgorzej wypadł Facebook - ufa mu tylko 14 proc. młodych. Z drugiej strony, aż 45 proc. ankietowanych uważa, że podanie na Facebooku informacji o doświadczeniu zawodowym, wykształceniu, czy też znajomości języków obcych, może pomóc im w znalezieniu pracy.

Bardzo podobnie wygląda statystyka skuteczności szukania pracy. Znowu na pierwszym miejscu znaleźli się bliscy - w skuteczność rodziny i znajomych wierzy 59 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajmują oferty internetowe (54 proc.), a trzecie - zakładki "kariera" na stronach konkretnych firm (35 proc.).

Najpopularniejszą formą szukania pracy są ogłoszenia internetowe (60 proc.), które w tym wypadku znacznie wyprzedziły rodzinę i znajomych (18 proc.). Co ciekawe, tylko 9 proc. ankietowanych szuka zatrudnienia przy pomocy papierowych gazet. Może to oznaczać mniejszą konkurencyjność przy tego typu ofertach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.