Facebook Google+ Twitter

Szukasz pracy w Niemczech? Uważaj na oszustów!

Ostatnio chętnie szukamy pracy za granicą. Żeby ją zdobyć, musimy pokonać wiele barier, m.in. językowych. Sięgamy po ogłoszenia i po cichu liczymy na cud. I nagle, po wielu nieudanych próbach dostajemy propozycję pracy, w której nie musimy znać języka czy posiadać kwalifikacji.

Odpowiadamy na ogłoszenie o pracy za granicą. Wszystko się zgadza - świetne warunki, przyzwoite stawki (7,80 euro za godzinę). Jesteśmy proszeni o wpłatę 30 zł na konto, tytułem zaliczki za wyjazd.

Teraz przejdę do konkretów. Praca ma się odbywać na zachodzie Niemiec w mieście Warendorf. Wyjazd z Warszawy planowany jest na 11 marca. Jeśli ktoś przeczyta mój artykuł i jeszcze nie wpłacił pieniążków, niech tego nie robi. Wczoraj sprawdziliśmy to ogłoszenie. Niemcy nic nie wiedzą o stawce 7,80 euro za godzinę. Jeżeli zatrudniają ludzi to tylko na podstawie własnego procesu rekrutacji i ich stawka to 6,50 euro brutto za godzinę.

Mam nadzieję że mój artykuł komuś pomoże.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.