Facebook Google+ Twitter

Szukasz rozkładu jazdy polskich pociągów? Znajdziesz go na niemieckich serwisach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-04 10:00

Dopiero na początku grudnia na stronie internetowej PKP pojawi się nowy rozkład jazdy pociągów. Co zrobić, jeśli już dziś chcemy zaplanować świąteczny wyjazd? Musimy skorzystać z innego środka transportu albo... wejść na niemieckie serwisy.

Dworzec Szczecin Główny / Fot. J-k, www.wikipedia.org - licencja GNU Wolnej DokumentacjiNowy rozkład jazdy wchodzi w życie 12 grudnia. O zmianie rozkładu Polskie Koleje Państwowe muszą poinformować pasażerów na siedem dni przed ich wprowadzeniem. Jednak, jak twierdzi odpowiedzialny za wprowadzanie na stronę www.pkp.pl aktualnych rozkładów jazdy Tomasz Stachowicz, koleje robią wszystko „by nowy rozkład znalazł się w sieci na dwa tygodnie przed wejściem w życie”.

Informacji o pociągach, które będą kursowały w okresie świątecznym, nie znajdziemy dziś na stronie internetowej PKP. Pójście do kasy biletowej, też nam nie pomoże, ponieważ zakup biletu, teoretycznie możliwy na 60 dni przed planowanym wyjazdem, nie jest możliwy, gdy nie znamy daty i godziny odjazdu pociągu. Możemy zadzwonić na infolinię PKP InterCity, ale i to nie rozwiąże naszego problemu, tam też nikt nie udzieli nam odpowiedzi. Pozostaje tylko czekać aż rozkład pojawi się na stronie.

Niekoniecznie. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Możemy wejść na stronę kolei Deutsche Bahn. Tam znajdziemy rozkład jazdy polskich pociągów. Co jednak zrobić, jeśli nie znamy języka niemieckiego? Nie ma się czym martwić. Strona www.bahn.de dostępna jest również w polskiej wersji językowej. Jak podaje „Życie Warszawy” informacja o nowym rozkładzie jazdy na niemieckiej stronie musi pojawić się najpóźniej sześć tygodni przed jego wejściem w życie. Czemu więc polskie koleje nie mogą zamieścić informacji o połączeniach kolejowych już dziś?

Wynika to, z tego, że wersja rozkładu jaka znajduje się na stronach niemieckich, nie jest wersją ostateczną. Propozycje zmian odnośnie rozkładu polscy przewoźnicy mogą zgłaszać do połowy listopada. Może się więc okazać, że porządek połączeń ulegnie zmianie. PKP nie chce podawać zbyt wcześnie informacji o nowym rozkładzie, by nie okazały się one błędne. Koleje nie chcą, by pasażer mógł poczuć się oszukany.

Mamy więc wybór – czekać z planowaniem bożonarodzeniowego wyjazdu aż na stronie internetowej PKP pojawią się nowe rozkłady jazdy pociągów albo zaryzykować i wejść na stronę niemieckich kolei. Możemy też zrezygnować z podróży koleją. W końcu to PKP powinno zależeć na tym, byśmy jak najwcześniej poznali rozkład i kupili bilet kolejowy, zamiast lotniczego czy autobusowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szymon Bzoma
  • Szymon Bzoma
  • 10.11.2010 06:19

szkoda, ze dzisiejszy rozkład mają zupełnie z kosmosu. Mozna sprawdzić na trasie Gdynia - Warszawa. Fajnie w domu, gorzej przed okienkiem jak sie nie udaje dojechac do celu na czas...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie można ufać informacjom podawanym w internecie na stronie PKP.
Pociąg z W-wy Centralnej odchodzący do Gdańska, w/g zamieczczonego tam aktualnego rozkładu jazdy, o godz. 23.10, nie kursuje.
Dowiedziałam się o tym, stojąc przed kasą na Centralnym; następny o godz 4.00 rano.
Dobrze, że mam gdzie się zatrzymać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

DB wydało także świetną aplikację na telefony komórkowe czego na razie nie możemy wymagać od PKP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.