Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24140 miejsce

Szum medialny w Wyższej Szkole Humanistycznej

Niepokój studentów WSH w Katowicach Murckach zaowocował spotkaniem z nowo wybranym dziekanem oraz kanclerzem tejże uczelni.

 / Fot. Arkadiusz Ławryniec "Polska. Dziennik Zachodni"Wczoraj o godzinie 17 rozpoczęło się spotkanie studentów Wyższej Szkoły Humanistycznej z nowo wybranym kanclerzem Józefem Heczko oraz władzami uczelni. Zaniepokojeni sytuacją finansową swojej uczelni studenci mieli wiele pytań zarówno do kanclerza jak i swojego Rektora, prof. zw. dr Wacława Długoborskiego.

Sytuacja uczelnia była już wcześniej opisywana w artykule " Dziennika Zachodniego" z 3 sierpnia br.

Wspominano tam, że nie płaci ona pensji wykładowcom, zalega ze składkami ZUS. Jej przyszłość wydawała się mocno niepewna. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawiesiło prowadzenie kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Jednakże studenci na początku roku akademickiego zostali zapewnieni przez Rektora oraz Prorektor dr Magdalenę Zenderowską, iż sytuacja finansowa uczelni się stabilizuje, ponieważ pozyskała ona nowego inwestora. Obawy związane z kontynuacją nauki na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz obsadzeniem kadry uczelni również zostały na wrześniowym spotkaniu rozwiane. Studenci usłyszeli, iż uczelnia odtąd spełnia wszystkie wymagania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i będzie już tylko lepiej.

Około dwóch tygodni temu jednak wśród studentów na nowo zagościł niepokój. Niepokój ten dotyczył kondycji finansowej uczelni, w sytuacji, gdy jej szeregi zasilane są z dnia na dzień przez coraz mniejszą liczbę młodych ludzi. Wiele osób bowiem postanowiło przenieść się na inne uczelnie. Zamieszanie wprowadził również fakt, iż dotychczasowy dziekan dr Marian Gerlich zrezygnował ze swojej funkcji i przez pewien czas nikt nie zajął jego stanowiska. Studenci wyrażający chęć zmiany uczelni nie mogli uzyskać podpisu dziekana potwierdzającego zaliczenie przez nich drugiego semestru. Nikt z władz uczelni nie potrafił udzielić im jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto obecnie jest dziekanem, lub kto będzie nim w przyszłości. Sytuacja miała wyjaśnić się na piątkowym spotkaniu.

Wczorajsze rozmowy trwały 2,5 godziny. Na miejscu obecni byli dziennikarze z "Dziennika Zachodniego" oraz z telewizji Silesia. Media zjawiły się na wyraźną prośbę kilku studentów. Przedstawiono nowego dziekana, którym okazał się być prof. Waclaw Smid. Kanclerz Heczko udzielał szczegółowych odpowiedzi na wszystkie padające pytania, jednak dziennikarze zostali wyproszeni z końcowej części spotkania na wyraźną prośbę studentów trzeciego roku. Omawiana była wtedy sytuacja finansowa uczelni. Kanclerz przedstawił pomysły na wyciągnięcie jej z finansowego dołka. Nie wszystkich studentów przekonała jego wizja.

Niektórzy studenci po wyjściu z auli komentowali zaistniałą sytuację przed kamerami telewizji Silesia. Z ich opiniami zapewne będzie się można wkrótce zapoznać oglądając reportaż w tejże stacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.