Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28652 miejsce

Szurek o Ekstraklasie - cz. 1: Śląsk vs Legia

Po każdej kolejce ligowej naszej rodzimej Ekstraklasy postaram się skomentować jedno bądź kilka spotkań. Zapraszam zatem do śledzenie cyklu „Szurek o Ekstraklasie”. Na pierwszy ogień mecz Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (0:4). Zapraszam!

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiDobrze, że Legia wygrała
Zwykle mam coś lepszego do zrobienia w niedzielne popołudnia (odpoczynek po obiedzie, spacer, film, książka, nauka, obejrzenie spotkania z innej ligi piłkarskiej etc.) niż oglądanie meczu polskiej Ekstraklasy, ale teraz się skusiłem, no bo przecież jak hit Ekstraklasy to hit i basta. Wniosek po pierwszej części spotkania: cholera, ale jaki hit?

Reklamowanie tego meczu w ten sposób wymyślił jakiś dobry pr-owiec. Niecelność podań na bardzo przyzwoitym wysokim poziomie, kopanina, zbyt dużo walki wręcz (jak zawsze) i szarpane akcje to były główne przystawki tego pojedynku, szczególnie jeśli chodzi o gospodarzy. Mimo to 33 tysiące ludzi z Wrocławia i okolic dały się nabrać. W Gdańsku czy Poznaniu już sobie odpuścili wątpliwe widowiska z udziałem swoich pupili w rolach głównych.

Taki Mateusz Cetnarski - u nas młody, zdolny. A ja tam nie widziałem u niego niczego pozytywnego. Nie umiał prowadzić piłki, nie umiał podawać, w ogóle to mało co umiał… i grał. Podobnie Waldemar Sobota, okrzyknięty megatalentem, niemal na okrągło gubił piłkę jak chciał i kiedy chciał. Jednym słowem: masakra.

Swoją drogą zastanawiam się, co piłkarze porabiają na treningach, bo jak się widzi, że gość nie potrafi dobrze prowadzić czy podać piłki do partnera, to się myśli, że ów zawodnik drapie się pewnie po j... zamiast trenować albo, że szkoleniowiec jest zacofany i nie umie zorganizować efektywnych zajęć.

Nestor polskich trenerów – jak przez wielu nazywany jest Lenczyk, to człowiek, który nie umie odpowiednio przygotować prowadzonych przez siebie drużyn do gry na wiosnę – taka jest opinia. Chłop ma swoje lata, kilkadziesiąt doświadczenia w trenerce i nie wyciągnął żadnych wniosków? No cóż, bez komentarza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.