Facebook Google+ Twitter

Szurkowski nowym prezesem PZKol. Zastąpił Wojciecha Walkiewicza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-31 18:34

Wojciech Walkiewicz nie jest już prezesem Polskiego Związku Kolarskiego - poinformował IAR rzecznik związku Tomasz Piechal.

Walkiewicz zrezygnował z pełnioonej funkcji na dzisiejszym posiedzeniu zarządu w Pruszkowie. Zarząd, zgodnie ze statutem PZKol, wybrał nowego prezesa, którym jest od środy Ryszard Szurkowski.

Wojciech Walkiewicz był prezesem PZKol od 1996 roku, jego obecna kadencja upływała w 2012 roku. Wcześniej pracował między innymi jako szef wyszkolenia oraz trener polskiej kadry. Przed rokiem został wybrany prezydentem Europejskiej Unii Kolarskiej.

Na Wojciechu Walkiewiczu ciążą zarzuty prokuratorskie - jest oskarżony o narażenie Polskiego Związku Kolarskiego na co najmniej 290 tysięcy złotych w związku z budową hotelu przy torze kolarskim w Pruszkowie.

Jego następca - Ryszard Szurkowski - to jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, dwukrotny wicemistrz olimpijski w drużynie, mistrz świata amatorów, czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju, a także trener kadry narodowej szosowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.