Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11857 miejsce

Szuster rekordzistą świata w nordic walking

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-07-24 17:34

Marek Szuster ustanowił rekord świata, przemierzając sopocką plażę w marszu z kijkami, zwanym nordic walking. Sportowiec-amator przeszedł w sobotę w dwanaście godzin 81 kilometrów.

Wyruszył kilka minut po godzinie dziewiątej. Miał wydzielony 200-metrowy odcinek brzegu plaży, po którym chodził tam i z powrotem. Największą przeszkodą, jak wyznał po zakończeniu marszu, były fale podmywające piasek. - Nie spodziewałem się, że woda aż tak daleko podejdzie - mówi rekordzista. - Ciągle musiałem patrzeć pod nogi.

Przez cały dzień zmagania Marka obserwowały tłumy kibiców, głośno go dopingując.- Publiczność bardzo mi pomagała - mówi. Nordic walking wymyślono w Finlandii, by umożliwić biegaczom narciarskim trenowanie bez śniegu. Maszerujący odpycha się kijkami od podłoża. W Polsce nordic walking popularyzowane jest przez Fundację Aktywni, której Marek jest członkiem. Rekord Marka Szustera został wpisany jako pierwszy do Księgi Rekordów Sportowych Powerade, stworzonej dla sportowców-amatorów.

Marek Szuster ma 44 lata, pracuje w Niemczech jako pielęgniarz w domu spokojnej starości. Jest specjalistą od nietypowych osiągnięć. Ma na koncie m.in. rekord świata w 24-godzinnym marszu po bieżni ruchomej i pokonanie 144 tysięcy stopni w 24-godzinnym biegu po schodach. W październiku planuje pobić rekord świata w bieganiu po bieżni przez 12 godzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.