Facebook Google+ Twitter

Szwagier Schetyny na liście PO do Senatu. Tusk jest wściekły

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2011-06-06 08:03

Barbary Zdrojewskiej, żony ministra kultury, może zabraknąć w jesiennych wyborach do Senatu. Niewykluczone, że jej miejsce zajmie senator Władysław Sidorowicz, którego PO już umieściła na szóstym miejscu na liście do Sejmu we Wrocławiu. Skąd takie zamieszanie? Działacze PO nieoficjalnie przyznają, że to przez marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę i jego szwagra Konrada Rowińskiego

Grzegorz Schetyna / Fot. PAP/Tomasz GzellRowiński to kandydat do Senatu z okręgu, w którego skład wchodzą powiaty m.in.: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, zgorzelecki, legnicki, złotoryjski, Jelenia Góra i Legnica.

Niedawno donosiliśmy:
Schetyna ma nadzieję, że listy wyborcze PO ulegną jeszcze zmianom

- Tusk się wściekł. Sprawa wyszła na jaw, kiedy władze krajowe PO deklarowały, że na listach nie pojawią się członkowie rodzin kandydatów - zdradza jeden z działaczy wrocławskiej PO.

Ta zasada miała obowiązywać w całym kraju. Na start Bogdana i Barbary Zdrojewskich jeszcze na początku kwietnia też nie było zgody. Minister dostał nawet propozycję, na którą się nie zgodził, by pociągnąć wałbrzyską listę do Sejmu. Ostatecznie Zdrojewskim udało się przekonać władze PO, by z ich kandydowania nie robiły problemu. Problem powstał jednak, kiedy Zdrojewscy posłużyli Schetynie jako precedens.

Więcej czytaj w serwisie gazety "Polska The Times"

Czytaj też: Listy PO: w Warszawie nr 1 - Tusk, nr 2- Kidawa-Błońska, a nr 3 - Rostowski

Autor: Magdalena Kozioł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

jan z wielkopolski
 • jan z wielkopolski
 • 06.06.2011 23:55

wink to chyba szwagier, że namawia do akceptacji

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 06.06.2011 23:23

Grzegorz Wink Dzisiaj 16:11
a my głupi Naród myśleliśmy, że partia to grupa ludzi, których łączy wspólny program.
no i proszę wink wyjaśnia, że partia w polsce to albo klan rodzinny, albo klika kolesi. i nie wiem, czy polska nie nadanża (pisownia ok)za demokracją czy ją tak znacząco wyprzedziła

Komentarz został ukrytyrozwiń
robert młynarczyk
 • robert młynarczyk
 • 06.06.2011 21:57

Czyli po to ustalono zasady, aby je niezwłocznie łamać..."Nie jest godzien sprawowania władzy ten-kto tej władzy nadużywa..."-Wincenty Kadłubek

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 06.06.2011 21:25

Oj tam, oj tam, tylko szwagier?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink
Moim zdaniem to co pan radzi omijać, należy zdecydowanie usuwać a nie tolerować i omijać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem o co co poniektórym tu chodzi... Przecież to są partie polityczne! Partie czyli inaczej mówiąc organizacje kolesi, którzy łączą się żeby zdobyć władzę. Ludzie zapisują się do partii żeby mieć dostęp do kręgów władzy i w efekcie załapać się na różne dobra przez ową władzę rozdzielane. Do kompletu jeszcze jest prestiż społeczny i ta jedyna w swoim rodzaju przyjemność bycia "wielkim szefem".
Normalnych ludzi mających normalny stosunek do świata w polityce w ogóle się nie znajdzie i tak jest na całym świecie. Wszędzie. - Dlatego zwyczajny człowiek powinien mieć z nią związek raz na parę lat jak idzie głosować, a resztę czasu trzymać się z dala od tego g****.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co obcego, najlepsza rodzina ach rodzina. Bez rodziny bardzo źle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 06.06.2011 15:15

@ panie Ramrak w PiS ie tak jest na okrągło ale się tego nie nagłaśnia bo to nikogo nie interesuje [ np rodzina Gosiewskich] a ten kali to wasza specjalność i odwracanie kota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przykład moralności Kalego. PO wszystko wolno ale gdy nie daj Bóg PIS by tak zrobił to media przeczołgały by Kaczyńskiego po wszystkich wertepach czytaj autostradach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
 • LINKe
 • 06.06.2011 15:00

Niech sobie będzie na listach kto chce i tak najważniejsze zdanie ma wyborca. Rodziny pisowskich ofiar prawie wszystkie będą na listach wyborczych + służby specjalne. Maciarewicz przekracza prędkość o 50 km nie płaci mandatów[ nie odbiera wezwań] - zasługuje na listę ? Dorn chodzi pijany po sejmie -zasługuje na listę ? Pani Kruk chodzi pijana po sejmie -zasługuje ? Ostrożnie z tymi ocenami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.