Facebook Google+ Twitter

Szwajcaria: Dom Polańskiego będzie jego aresztem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 19:34

W domu Romana Polańskiego w szwajcarskim Gstaad trwają przygotowania do zorganizowania reżyserowi aresztu domowego. Mimo weekendu specjaliści od ochrony przygotowują rezydencję do elektronicznego monitoringu.

Prawdopodobnie będą tam umieszczone kamery video i alarm, ale na razie pracownicy nie udzielają mediom żadnych informacji. Wszystkie koszty związane z aresztem domowym, czyli zamontowanie odpowiednich urządzeń i ich wynajmowanie musi pokryć Polański. Reżyser sam też będzie musiał zadbać o ewentualną ochronę jego posiadłości w górach.

3 dni temu Federalny Sąd Karny w Bellinzonie przychylił się do prośby reżysera o wypuszczenie go z więzienia za kaucją. Polański musi wpłacić równowartość ok. 12 milionów złotych. Jeśli pieniądze wpłyną w poniedziałek, to może już tego dnia trafi do swojego domku letniego w Gstaad.

Roman Polański od 2 miesięcy przebywa w wiezieniu koło Zürichu. Został zatrzymany w Szwajcarii na podstawie listu gończego wydanego przez Stany Zjednoczone. Zarzuca mu się gwałt na 13 - letniej dziewczynce w 1978 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.