Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15718 miejsce

Szwajcaria: Literacka nagroda dla Joanny Bator

Fundacja "Zamek w Leuk" przyznała Spycher Literaturpreis - za powieść "Chmurdalia"

 / Fot. http://de.wikipedia.org/wiki/Leuk#mediaviewer/Datei:Ansicht_Leuk.jpgW niedziele 31 sierpnia w zamku Leuk odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody dla polskiej publicystki i pisarki Joanny Bator *.
Kapituła Fundacji uznała opowieść o losach kobiety z polskiej prowincji za fascynujący opis kobiecej odysei pt. "Chmurdalia". Za Wikipedią: Książka stanowi kontynuację powieści Piaskowa Góra. Opowiada o losach Dominiki Chmury, która po wypadku w 1989 roku opuszcza Wałbrzych i udaje się w podróż, poznaje ludzi i poprzez ich opowieści buduje swoją tożsamość.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Bator#mediaviewer/Plik:Joanna_Bator_1.jpgNagrodą w konkursie jest co roczny, dwumiesięczny pobyt w mieszkaniu turystycznym w Leuk przez 5 kolejnych lat. Autorka otrzyma też każdorazowo stypendium w wysokości 1600 franków. Joanna Bator będzie mogła w pięknej okolicy znaleźć inspirację do swej twórczości.
Tę nagrodę w 2005 roku otrzymał był także Adam Zagajewski.

*Joanna Bator – polska pisarka, publicystka, felietonistka "Gazety Wyborczej", jurorka międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, laureatka Nagrody Literackiej Nike .


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rownież serdecznie gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyłączam się do gratulacji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne gratulacje dla Pani Joanny Bator! Mam nadzieję, że środek Alp i piękny Kanton Wallis urzeknie Panią Joannę tak jak mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.