Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18962 miejsce

Szwajcaria. Milion* w nowoczesność jednego samochodu wojskowego

Duża i mała izba parlamentu szwajcarskiego zaakceptowała unowocześnienie samochodów transportu wojskowego. 558 milionów franków będzie kosztowała podatnika modernizacja Duro I.

transportowy samochód armii szwajcarskiej, którego unowocześnienie będzie kosztowało prawie milion złotych. / Fot. nzz. bez autora.Od dawna dyskusja była gorąca. Zakupić nowe, czy też odnowić i unowocześnić stare pojazdy wojskowe "Duro". Jedna i druga możliwość jest bardzo kosztowna, mówiąc skromnie. Innej alternatywy nie było.
Ponad 200 tys franków a niektórzy twierdzą, że 250 tysięcy franków ma kosztować takie odmłodzenie jednego pojazdu. Przeprowadzenie tego projektu do realizacji to pierwszy sukces nowego ministra obrony Pana Guy Parmelin, który ma poważne zadanie realizacji «Weiterentwicklung der Armee» (WEA)

źródło http://www.nzz.ch/schweiz/parmelin-besteht-feuertaufe-1.18708290

*PS. celowo piszę o cenie w złotówkach, gdyż wszyscy tak piszą, szczególnie gdy mowa o frankach i cenach i zarobkach szwajcarskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czy ta decyzja , jak wiele innych w Szjcarii , byla konsultowana ze spoleczenstwem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kosztuje i to wcale nie mało głównie męską cześć szwajcarskich obywateli. Niezdolni do corocznej służby wojskowej mężczyźni płacą spory procent swoich dochodów zamiast dwóch tygodni poświęconych ojczyźnie.
Coraz więcej młodych ludzi zostaje uznanych za "niezdolnych do służby" część z nich odbębnia służbę przez tydzień w roku w ochronie cywilnej i płaci trochę mniej na wojsko. Szwajcarzy jednak bardzo lubią swoją służbę w wojsku do 50 roku życia. Niektórzy twierdzą, że to dodatkowy dwutygodniowy odpoczynek od pracy i rodziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.