Facebook Google+ Twitter

Szwajcaria pośrednikiem między Rosją i Gruzją

Sekcja spraw Gruzji przy ambasadzie Szwajcarii w Federacji Rosyjskiej, a także sekcja spraw Rosji przy ambasadzie Szwajcarii w Gruzji w dniu 4 marca 2009 r. oficjalnie zaczynają swoją pracę.

Flaga Szwajcarii / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f3/Flag_of_Switzerland.svg/300px-Flag_of_Switzerland.svg.pngOczekuje się dziś w Moskwie i Tbilisi wymiany not między ambasadą Rosji i Szwajcarii oraz Gruzji i Szwajcarii. Jutro, 5 marca, na budynku byłej rosyjskiej misji dyplomatycznej w Tbilisi wywieszona zostanie tabliczka z napisem: "Ambasada Szwajcarii w Gruzji. Sekcja spraw Rosji". Podobna tabliczka: "Ambasada Szwajcarii w Rosji. Sekcja spraw Gruzji" umieszczona zostanie na budynku byłej gruzińskiej ambasady w Moskwie.

Oczekuje się, że w sekcjach spraw Federacji Rosyjskiej w Tbilisi i Gruzji w Moskwie będzie pracować niewiele osób. Ich podstawowym zadaniem będzie pełnienie funkcji konsularnych. Od 5 marca 2009 r. Rosja wznowi wydanie wiz obywatelom Gruzji, ale w niepełnym zakresie, przy czym zakres stosowanych ograniczeń zostanie określony dzisiaj. Tymczasem strona gruzińska wznowi wydawanie gruzińskich wiz obywatelom rosyjskim od 4 marca 2009 r. bez jakichkolwiek ograniczeń. Federacja Rosyjska w ograniczonym systemie będzie wydawać w Tbilisi rosyjskie wizy obywatelom Gruzji za pośrednictwem szwajcarskich dyplomatów. W pierwszym etapie wizy będą wydawane obywatelom Gruzji w oparciu o prywatne zaproszenia od członków rodziny i bliskich krewnych w Rosji. Nie będą wydawane wizy pracownicze i turystyczne. Strona rosyjska będzie rozpatrywać sprawy związane z wydaniem rosyjskich wiz obywatelom Gruzji kierując się motywami humanitarnymi.

Źródło: Interfax

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.03.2009 17:14

(+)! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dobry, krótki, zwięźle napisany artykuł na ciekawy temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Ciężko, bo ciężko, ale krok do przodu, a dwa do normalizacji. Świat jednak myśli dostosowując się do zmieniających się warunków i okoliczności. Moglibyśmy i my...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak bardzo pokomplikowały się sprawy polityczne między Gruzją a Rosją, że potrzebni są pośrednicy; ale to krok w dobrym kierunku. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.