Facebook Google+ Twitter

Szwajcaria: Premierowi Tuskowi wręczono Nagrodę Europejską

Polski premier, jak informuje na stronie internetowej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, przebywający w sobotę w szwajcarskiej Asconie odebrał nagrodę za wyróżniającą postawę w dziedzinie stosunków europejskich.

Nagrodę przyznano na gali Diner Republicai, która "ma status najważniejszego wydarzenia tego typu organizowanego w Szwajcarii" - podał w sobotę rządowy serwis.

Polski premier spotkał się także z prezydent Szwajcarii Eveline Widmer-Schlumpf, z którą omawiał plany współpracy Unii Europejskiej i Szwajcarii.

Laureatami Nagrody Europejskiej (Europapreis für politische Kultur) są między innymi były prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet, sekretarz generalny Światowej Organizacji Handlu Pascal Lamy i premier Luksemburga Jean-Claude Juncker.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele europejskiej polityki i gospodarki, zaś laudację wygłosił Jean-Claude Trichet.

Wraz z wyróżnieniem przyznana została premierowi nagroda pieniężna w kwocie 50 tys. franków szwajcarskich, która zostanie przeznaczona na cele charytatywne.


rat/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Roman Gdowski
  • Roman Gdowski
  • 05.08.2012 09:46

To bardzo zaskakuje bowiem niemal "sprzedali " R Polanski i nagle nagradzaja T..........!???

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirodziki (kraj)
  • mirodziki (kraj)
  • 05.08.2012 07:56

Ta wyróżniająca się POstawa europejska Tuska związana jest z POżyczką (na 0,5%!!) dla głodujących chudzinek w grecji, aby mieli za co żyć gdy będą sobie leżeć pod parasolem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.