Facebook Google+ Twitter

Szwajcaria: Roman Polański w szpitalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-17 17:31

Roman Polański od wczoraj przebywa w szpitalu. Jak dowiedziało się Polskie Radio - stan zdrowia reżysera się pogorszył, jednak nie są to problemy z sercem.

 / Fot. TONINO DI MARCO /PAPW tej chwili przechodzi on testy medyczne w placówce w Zurychu. Decyzja o jego ewentualnym zwolnieniu lub powrocie do aresztu ma zapaść w poniedziałek lub we wtorek.

Nie wiadomo o jaką dokładnie dolegliwość chodzi, ale podobno 76-letni filmowiec skarżył się na bóle brzucha. Tydzień temu francuski mecenas reżysera Hervé Temime donosił, że stan zdrowia Polańskiego się pogarsza, a artysta pogrąża się w depresji.

Pod koniec września Roman Polański został zatrzymany w Szwajcarii za przestępstwo seksualne, którego dopuścił się w Stanach Zjednoczonych w 1977 roku. Reżyser opuścił ten kraj nie czekając na zakończenie procesu.

Według francuskiego konsula, w ciągu kilku najbliższych dni Szwajcarzy mają zdecydować o wypuszczeniu z aresztu Polańskiego za kaucją. Reżyser ma dwa obywatelstwa - polskie i francuskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Do Izabela Miszczyk: Bluźnisz, Polański nie jest pedofilem, co potwierdził sam Lew-Starowicz. Przespanie się z rozwiązłą 13-latką to nie to samo co gwałt na 6-latce. Oczywiście należy szanować normy prawne, jednak w sferze seksualności są one ściśle umowne.
Skłonności pedofilskie wykazuje ten, kto "poleci" na infantylną 22-latkę wypisującą bzdury w internecie. Wracając do Polańskiego to najwyraźniej przejawia się u niego efebofilia, będąca preferencją a nie zaburzeniem seksualnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak podają szwajcarskie gazety , Polański jest w klinice zurychskiej na badaniach. Skarżył sie na bóle brzucha. Jakieś dolegliwości miał jeszcze przed przyjazdem do CH. Ponieważ nie można było pomóc mu ambulatoryjnie, to do wtorku będzie pod opieką i obserwacją lekarzy z kliniki. W przyszłym tygodniu zapadnie też nowa decyzja władz szwajcarskich odnośnie miejsca gdzie reżyser będzie mógł odbywać areszt.
Życzę mu zdrowia.
NB.
nie rozumiem dlaczego nie można założyć mu czip, bardziej niebezpiecznych wypuszczają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.