Facebook Google+ Twitter

Szwajcarski narciarz wybudzony ze śpiączki

Stan zdrowia Daniela Albrechta jest coraz lepszy. Dziś rano został wybudzony ze śpiączki – dokładnie trzy tygodnie po fatalnym wypadku w Kitzbühel, gdy rozbił się na treningu przed zawodami alpejskiego Pucharu Świata.

Daniel Albrecht / Fot. PAP Robert Jaeger- Stan pacjenta w ciągu ostatniej doby znacząco się poprawił – poinformował dziś Johannes Schwamberger, rzecznik szpitala uniwersyteckiego w Innsbrucku, w którym przebywa szwajcarski narciarz. – Albrecht oddycha już samodzielnie, wybudziliśmy go także ze śpiączki.

Przypomnijmy, że Daniel Albrecht trafił do szpitala 22 stycznia, po koszmarnym wypadku na treningu przed zjazdem alpejskiego Pucharu Świata w Kitzbühel. Popełniwszy błąd na ostatnim skoku przed metą, upadł i uderzył głową o stok przy prędkości bliskiej 140 km/h. Przeszedł operację czaszki, a później wystąpiły komplikacje związane z płucami. Właśnie dlatego był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej przez trzy tygodnie.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, Albrecht będzie musiał poczekać, nim powróci na stok. Rekonwalescencja potrwa przynajmniej sześć miesięcy. Szwajcar jest jest już wybudzony ze śpiączki, ale wątpliwe, czy pamięta cokolwiek z wypadku. – Taka luka w pamięci jest typowa dla urazów czaszki – mówił dr Wolfgang Koller, lekarz zajmujący się Albrechtem, w niedawnym wywiadzie dla NZZ Online. – W przypadku narciarzy, niektórzy przypominają sobie tylko, że przebywali w rejonie startu. Inni z kolei nie pamiętają nic.

Wiadomość o wybudzeniu Albrechta z pewnością poprawi nastroje w szwajcarskiej ekipie, która wciąż rywalizuje o medale na alpejskich MŚ w Val d’Isère. Na razie Szwajcarzy zajmują w klasyfikacji medalowej drugie miejsce z dorobkiem pięciu medali (jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy). Najcenniejszy z nich zdobył, właśnie w zjeździe, 33-letni Didier Cuche.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sewerynie, jutro o 12 tej. będzie bezpośrednia relacja
tu ::: http://www.sf.tv/sfsport/
także inne info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.