Facebook Google+ Twitter

Szwajcarzy rozczarowani

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 22:10

Wielkie nadzieje i tym większe rozczarowanie, takie nastroje towarzyszyły szwajcarskim kibicom przed i po przegranej ich druzyny w meczu otwarcia z Czechami.

Nawet szwajcarskie media określają to jako "gorzką porażkę". Stawiają też pytanie: dlaczego tak się stało ?
Szczególnie ciężko kibice przeżyli moment kontuzji kapitana szwajcarskiej reprezentacji, Alexa Freia. Kiedy schodził z boiska, dosłownie szlochając, także wielu kibicow miało łzy w oczach. Dla Freia był to pierwszy i prawdopodobnie ostatni mecz tych mistrzostw.

Ponad 40 tysięcy fanów piłki nożnej oglądało mecz na stadionie w Bazylei, ale też wiele tysięcy kibiców przed telebimami ustawionymi w każdym mieście Szwajcarii. Tylko w Zurychu na trybunach ustawionych w samym cerntrum zgormadziło się około 45 tysięcy osób.

Po meczu doszło do kilku bójek między kibicami szwajcarskimi a czeskimi. Dwóch kibiców zostało aresztowanych. Wśród Szwajcarów smutek i rozczarowanie z jednej strony, ale z drugiej świadomość, że porażka ich drużyny nie jest zaskoczeniem. Teraz zespół Kubi Kuhna powinien szybko przeanalizować popełnione dziś błędy. Na tym samym stadionie w Bazylei Szwajcarzy zagrają jeszcze przeciwko Turcji i Portugalii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tak Alexowi poszło kolano, SZkoda. A na ulicach szlochanie i zgrzytanie zębów. Lament. Wszyscy się jeszcze włóczą po mieście przy budkach z piwem.i kiełbaskach z rożna.
brrrrrrrrr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.