Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13038 miejsce

Szwajcarzy rozpoczęli produkcję kondomów dla 12-latków

Należący do firmy Lamprecht AG producent prezerwatyw Ceylor przygotował nowy produkt - "gumkę" w rozmiarze XS, tworzoną z myślą o 12-letnich chłopakach chcących uprawiać seks. Czy ma to oznaczać upadek sensu edukacji seksualnej?

http://www.ceylor.ch / Fot. fot. screen Prezerwatywy o nazwie "Hotshot" (na zdj. obok) na razie są produkowane i sprzedawane tylko w Szwajcarii, ale ich producenci zapewniają o wejściu na rynek brytyjski. Rzecznik Lamprecht AG otwarcie zapowiedział, że Wielka Brytania są priorytetem, jeśli chodzi o sprzedaż tego produktu. Docelowo mają być skierowane do chłopców w wieku 12 -14 lat chcących uprawiać seks. Kondomy w rozmiarze "extra small" o długości 190 mm i średnicy 45 mm (standardowa prezerwatywa ma 52 mm) mają rozwiązać problem ciągłego spadania "gumki" z członka.

http://www.flickr.com/photos/peachy92/1643754448/ / Fot. http://farm3.static.flickr.com/2156/1643754448_f85d367ec9_b.jpgTe prezerwatywy w całej Europie mogą budzić spore kontrowersje, ale na wyspach brytyjskich jest najwyższy na starym kontynencie odsetek nieletnich ciąż. Co gorsza, przypadki seksu wśród 12 czy 13-latków są tutaj na porządku dziennym. Hilary Pannack z Straight Talking: Peer Education, powiedziała: "Wiemy, że młodzi ludzie uprawiają seks, a jeśli te prezerwatywy mają ich chronić, musimy się na to zgodzić". Kolejne rządowe projekty programów mających ograniczyć liczbę ciąż wśród nastolatków nie przynoszą rezultatów - nieletnich matek jest coraz więcej a inicjację seksualną zaczynają już nawet 10 latki. Trudno również liczyć na to, że prezerwatywy dla nastolatków miały zmienić tą sytuację.

Źródło: Daily Mail
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

"..młodzi ludzie uprawiają seks, a jeśli te prezerwatywy mają ich chronić, musimy się na to zgodzić." - Nic dodać nic ująć! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 13:25

Odpowiedź na pytanie Kasi Kisielewskiej: Cenzura jest narzędziem i jak każde narzędzie nie jest ani złe ani dobre; to osoba używająca narzędzie korzystała z niego w dobrym lub złym celu, szkodliwie lub pożytecznie. Autor tego tekstu uważa, że umiemożliwienia jemu a być może i innym osobom cenzurowania w tym poprawiania własnych tekstów jest złem i szkodzeniem wszystkim osobom korzystającym z Wiadomości24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dariusz, ztym azjatyckim rynkiem pewnie trafiłeś w 10, ale producent nie chce zdradzić swoich prawdziwych planów na temat sprzedaży prezerwatyw, więc"mamy co mamy". Poza tym w Chinach jest jakieś 650 milionów mężczyzn-więc rynek ogromny, jest więc o co walczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenzura jest zła, ale życie bez żadnej cenzury czy by było do zniesienia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2010 13:04

Grzeh przeprasza Was za błędy w tekstach jego komentarzy, które porawiłby gdyby miał chęć i dostęp do funkcji porawiania swoich tekstów; do tych funkcji ma dostęp CENZURA, która mogłaby poprawić te błędy skoro to od niej zależy kto i co może publikować oraz w czyich i jakie błędy mogą pojawiać się w Wiadomościach24. Grzeh przypomina, że cenzura w Środkach Społecznego Przekazu jezs zbrodnią przeciwko ludzkośći. Środki Społecznego Przekazu są to środki finansowane z Skarbu Państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2010 12:57

Kiedyś publiczne całowanie się był grzechem, obrazem moralności a nawet groziła za to kara Sądowa obecnie jest podobnie z tym co mogą publicznie czynić zwierzątka więc może już czas rozpowszecznić wieść, że GRZECHEM JEST ZABRANIANIE ROZMAŻANIA SIĘ o czym donosi uczeń Jezusa potwierdzający tą wiadomość cytatem z Biblii Tysiąclecia http://www.biblia.poznan.pl/Biblia.htm, Księga Rodzaju 1,28: Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi».

Komentarz został ukrytyrozwiń

Demokracja to jest biznes i tyle. Kazdy może mieć co chce. Nie widze żadnego problemu.Cnote straciłem o wiele wczesniej i to z pokojówka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A o nas dziadkach to kurna nikt nie pomyśli - żeby chociaż jakaś gumowa lala ze starych opon a nie ta ciągle zrzędząca stara Zocha
Uśmiechnijcie się troszkę i Miłego dnia życzę. '

Na pewno oglądałeś program " Zrób sam .'

Komentarz został ukrytyrozwiń

świat schodzi na Psy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biznesu z tego nie będzie. Małolat będzie wolał kupić sobie coś słodkiego, zamiast inwestować w coś o czym nie ma pojęcia. Chyba. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.