Facebook Google+ Twitter

Szwecja. 31-latek pracował nad własnym reaktorem jądrowym

Szwedzka policja poinformowała o zatrzymaniu 31-latka, który we własnym domu gromadził groźne materiały radioaktywne. Jak tłumaczył, od miesięcy starał się zbudować własny reaktor jądrowy. Wyniki swoich prac regularnie publikował w internecie.

Zdjęcie jednego z eksperymentów 31-latka / Fot. screen / richardsreactor.blogspot.com/Zatrzymany przez policję Richard Handl, tłumaczył, że od zawsze interesował się chemią i fizyką, ale swoje eksperymenty z materiałami radioaktywnymi rozpoczął pół roku temu. Kiedy zjawiła się policja, pomyślałem, że to poważna sprawa - powiedział szwedzkiemu dziennikowi "Expressen". Funkcjonariusze w jego mieszkaniu znaleźli promieniotwórcze pierwiastki: rad, ameryk i uran.

Szwed nie ukrywał swoich aspiracji do domowego rozszczepienia atomu. Regularnie na swoich blogu Richard's Reactor opisywał swoje dokonania oraz analizy z przeprowadzanych doświadczeń. Uwagę policji zwrócił po tym, gdy napisał wiadomość email do Strålsäkerhetsmyndigheten, czyli szwedzkiego urzędu zajmującego się ochroną przed promieniowaniem. Zapytał w nich ekspertów, czy przeprowadzenie eksperymentów jądrowych we własnym domu jest legalne. Pracownikom urzędu list Handla wydał się bardzo niepokojący, dlatego zdecydowali się na poinformowanie o jego sprawie służby porządkowe - informuje CNN.com

Prawdopodobnie fizyk-amator zdawał sobie sprawę z zagrożenia, jakie na siebie sprowadził / Fot. dcandea, Royalty freePrzeczytałem dużo książek, sporo w internecie - tłumaczy 31-latek zapytany o swoje wykształcenie. Nie posiada on żadnego stopnia naukowego i o budowie reaktora jądrowego dowiedział się sam. Przy okazji oświadczył, że rozszczepieniem atomów zajmował się z czystej ciekawości. Z powodu akcji, w domu 31-latka, policja straciła 5-6 tysięcy koron, które wydała na sprzęt i materiały. Fizyk-amator obiecał, że teraz będzie zajmował się fizyką jądrową już tylko teoretycznie.Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 06.08.2011 10:54

Dlaczego,. Facet chciał mieć tani prąd a oni mu zabrali zabawki. NO też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie podano, czy uległ napromieniowaniu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.