Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23 miejsce

Szwecja ciekawostki

Szwedzki rząd płaci uczniom uniwersytetów za uczęszczanie na wykłady? Również, że obywatele Szwecji mają prawny zakaz lamentowania na brak blasku słonecznego oraz wymagając anormalnego autoryzacji i licencji malarskiej, aby przestylizować z

Widok na Sztokholm / Fot. Ciekawostki o SzwecjiUniwersytety w każdym kraju posiadają nietypowe programy stypendialne dla szczególnych kurantów, którzy dostają określoną sumę monet co miesiąc, półrocze bądź zimę. Wyjątek stanowią licea w tym kraju, gdzie stypendium otrzymuje każdy prymus chodzący na lekcje. Tak, wystarczy, że realnie zjawi się na lekcjach. Jak mówi szwedzkie prawo, aby otrzymać stypendium należy spełnić 3 warunki:

- mieć co najmniej 16 lat (grant wypłacane jest do dwudziestego roku życia)
- uczęszczać na zajęcia w trybie dziennym
- chodzić na wszystkie wymagane wykłady

Po wykonaniu wymienionych wymogów państwo płaci 1050 SEK każdego miesiąca.

Na pewnej z przecznic w Sztokholmie rozstawiono fotoradar, który prócz karania kierowców poruszających się zbyt szybko wynagradza ludzi jeżdżących zgodnie ze znakami. Maszyna uwiecznia każde poruszające pojazdy - te które przekraczają prędkość wypisuje się mandat, pozostałe biorą udział w loterii, gdzie jest możliwość wygrać nawet trzy tysiące dolarów. Bonus dotują osoby opłacający mandaty.

W sytuacji gdy książę lub księżna poślubi partnera życiowego bez zgody rządu, ta osoba traci prawo przejmowania dla swojego potomstwa a także dla ich potomków.

Jeśli zainteresował Cie tekst o ciekawych faktach ze Szwecji - http://vacacion.pl/ciekawostki-ze-swiata/294-szwecja-ciekawostki - więcej znajdziesz na stronie źródłowej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.