Facebook Google+ Twitter

Szwecja: Polska wyrażała zainteresowanie nadwyżkami szczepionek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-07 09:16

Już kilka dni temu szwedzcy dyplomaci wspominali w Brukseli, że Polska wyrażała zainteresowanie nadwyżkami szczepionek przeciwko nowej odmianie grypy.

Wczoraj szwedzkie radio poinformowało, że z prośbą o ich zakup zwróciła się do rządu Szwecji polska minister zdrowia Ewa Kopacz. Polski resort zdrowia zdementował jednak tę informację.

Szwedzcy dyplomaci po posiedzeniu unijnych ministrów zdrowia poświęconych nowej grypie mówili nieoficjalnie, że Polska wyrażała zainteresowanie nadwyżkami szczepionek, które ma Sztokholm.

Pytana o to szwedzka minister zdrowia Maria Larsson odpowiadała, że "takich krajów jest więcej".
Z kolei unijna komisarz do spraw zdrowia jest przekonana, że Polska w końcu zamówi szczepionki. Andrulla Wasiliu poinformowała w ubiegłym tygodniu, że minister Ewa Kopacz namawiała ją do stworzenia unijnej rezerwy szczepionek.

Tymi zapasami europejskie kraje mogłyby się później dzielić. Unijna komisarz uważa, że Polska skorzystałaby z tego gdyż - jej zdaniem - w innym wypadku polska minister zdrowia nie namawiałaby jej na tworzenie wspólnych zapasów.

Ewa Kopacz odpowiadała wtedy, że polski rząd będzie się nad tym zastanawiał. Dopytywana o szczegóły mówiła, że na razie zdania nie zmieniła. Nie chce sprowadzać szczepionek, bo nie ma pewności co do ich bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.