Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15526 miejsce

Szwecja rozdaje ziemie na północy. W zamian za osiedlenie

Jedna ze szwedzkich gmin, położona nad Zatoką Botnicką, rozdaje bezpłatnie sto działek. Chętni w zamian muszą zobowiązać się do osiedlenia się na przekazanej ziemi.

Mapy geodezyjne działek zostały opublikowane na stronie internetowej gminy. / Fot. Matthias Prinke, Creative Commons 2.5 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kungshamn_sm%C3%B6gen.jpg&filetimestamp=20051129215018 Gmina Nordmaling położona jest na północy Szwecji. W zamian za osiedlenie, jej władze rozdadzą bezpłatnie sto działek. Warunek? Należy zobowiązać się do uzyskania pozwolenia na budowę w ciągu dwóch lat i wybudowania domu w ciągu pięciu - podaje TVN Meteo.

W ten sposób samorząd gminy ma powstrzymać wyludnianie się i pozyskać nowych mieszkańców. Obecnie gminę zamieszkuje 7 tys. osób, a każdego roku ubywa około 100 osób. Z oferty mogą skorzystać także Polacy. Mapy geodezyjne działek zostały opublikowane na stronie internetowej gminy.

Zainteresowanie ofertą jest jak na razie znikome. Do tej pory tylko jedna osoba zadeklarowała chęć pozyskania działki. Powodem tak małego ruchu prawdopodobnie są surowe warunki klimatyczne jakie panują na północy Szwecji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kora
  • Kora
  • 25.03.2012 22:03

Jestem za, ale czy oni będą chcieci?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ponurak
  • Ponurak
  • 25.03.2012 14:25

A może byśmy tak zgłosili 460-ciu naszych dzielnych, twardych, kompetentnych i pracowitych polityków. Mam wrażenie, że akcja "zbiórka na dom osła" przyniesie znakomite rezultaty i moglibyśmy w ciągu max. 2 lat mieć część problemu z głowy. POzostanie tylko intensywne sprzątanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.