Facebook Google+ Twitter

Szwed Anders H. zostanie wydany Polsce na podstawie ENA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-11 14:44

Szwedzki obywatel Anders Hoegstroem podejrzewany o współudział w kradzieży napisu "Arbeit Macht Frei" z Muzeum Obozu Auschwitz zostanie przekazany polskiemu wymiarowi sprawiedliwość. Taką decyzję podjął w czwartek sztokholmski sąd rejonowy.

Sędzia podjął decyzję po tym gdy szwedzka prokurator Agneta Hilding Qvarnstroem nadzorująca tę sprawę oświadczyła, że nie ma przeszkód by zrealizować Europejski Nakaz Aresztowania. Został on wydany na nazwisko Hoegstroema przez sąd w Krakowie.

Początkowo rozprawa miała się odbyć w miniony piątek, jednak z powodu nieobecności prokurator przełożono ją na czwartek.

Sam podejrzany zaprzeczał w trakcie półgodzinnej rozprawy swemu udziałowi w przestępstwie. Ponadto stwierdził, że obawia się przeniesienia do Polski. Podkreślał, że boi się osobistej zemsty ze strony jednego z polskich śledczych, którego rodzina była więźniami obozu Auschwitz.

Nie wiadomo kiedy Szwed zostanie przewieziony do Krakowa. Operacja przekazywania aresztowanego jest otoczona dyskrecją i uczestniczą w niej wyłącznie służby policyjne i prokuratorskie obu krajów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.