Facebook Google+ Twitter

Szwedzi po wynikach referendum w Irlandii: To dobry dzień dla Europy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-03 18:41

Szwedzka prezydencja ocenia, że zwycięstwo w irlandzkim referendum zwolenników Traktatu Lizbońskiego to dobry dzień dla Europy. "To jest też dobry dzień dla Irlandii i dla Unii Europejskiej" - oświadczył premier Szwecji Fredrik Reinfeldt.

Szef szwedzkiego rządu przypomniał jednak, ze aby Traktat Lizboński wszedł w życie, musi być ratyfikowany przez wszystkie państwa członkowskie, a więc również Polskę oraz Republikę Czeską. Zdaniem Reinfeldta, który opiera się na informacjach strony polskiej, prezydent Lech Kaczyński wkrótce podpisze dokument. Jednak podczas konferencji prasowej szwedzki premier nie chciał precyzować, kiedy to nastąpi.

Zaniepokojenie Fredrika Reinfeldta budzi natomiast sytuacja w Republice Czeskiej. Z premierem tego kraju ma się w środę spotkać szef szwedzkiego rządu oraz szef KE Jose Barosso. "Lepiej się wówczas zorientujemy w sytuacji i zastanowimy się nad dalszymi krokami" oświadczył Fredrik Reinfeldt. Planuje on tez przedstawienie tego problemu Parlamentowi Europejskiemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.