Facebook Google+ Twitter

Szwedzi przerobią polskie Fiaty 500 na elektryczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-16 09:45

Fiaty 500 produkowane w Tychach zamienią się w pojazdy o napędzie elektrycznym po przewiezieniu do Szwecji. W szwedzkiej miejscowości Noedinge niedaleko Goeteborga uruchomiono fabrykę elektrycznych samochodów, której inwestorem jest szwedzka spółka Autoadapt.

Fabryka ma rozpocząć seryjną produkcje 1 września, gdy nadejdą z Tych dostawy gotowych Fiatów, ale bez silników. W Noedinge do pojazdów zostaną wstawione silniki elektryczne napędzane zespołem akumulatorów litowych najnowszej generacji.

Akumulatory te o wysokiej pojemności będą też produkowane w nowo powstałej w pobliżu wytwórni Alelion Batteries będącej współinwestorem fabryki elektrycznych samochodów. Według producenta, akumulatory te pozwalają na przejechanie ponad 100 km bez ładowania.

W tym roku szwedzka fabryka wypuści 100 pierwszych takich pojazdów. Na rok przyszły planuje się produkcję 300 elektrycznych samochodów zewnętrznie niczym nie różniących się od spalinowych Fiatów 500. Pierwszy model takiego pojazdu zaprezentowano w Noedinge. Odróżnia się on od swego pierwowzoru z Tych jedynie bezgłośną niemal jazdą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe rozwiązanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.