Facebook Google+ Twitter

Szwedzki film "Klatka" trafi do polskich kin

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-18 13:16

28 października do kin trafi szwedzki thriller psychologiczny „Klatka” reż. Johan Storm i Johan Lundborg. Jest to debiutancki film tego duetu, świetnie przyjęty przez polską publiczność podczas 5. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu.

 / Fot. Materiały prasoweW filmie występuje znakomity aktor Peter Stormare, który wciela się w rolę psychopatycznego sąsiada. Aktor znany jest polskiej publiczności z takich filmów jak "Fargo" braci Coen, "Tańcząc w ciemnościach" Larsa von Triera, "Nieustraszeni bracia Grimm" Terry Gilliama czy "Skazany na śmierć".

"Utrzymany w dobrym stylu mistrza Hitchcocka thriller, który wstrząsa paranoją i brutalnym morderstwem. Już od pierwszych minut filmu narasta uczucie obłędu, strachu i samotności. Odgłosy uderzenia młotkiem jeszcze nigdy tak nie pobudziły twoich zmysłów. Od razu przywodzi na myśl mroczną atmosferę „Lokatora” Romana Polańskiego.”
Francis Barbier, DevilDead.com


Frank jest pilnym studentem medycyny, który całe dnie spędza w swoim przytulnym mieszkanku, gdzie uczy się do egzaminów. Jego spokojne życie zakłóca spotkanie na schodach dość irytującej sąsiadki Lotty. Nagle zauważa, że coś dziwnego zaczyna się dziać wokół niego. Za każdym razem, kiedy opuszcza swój dom, Frank odczuwa strach…
Zbyt gadatliwa dozorczyni, za głośne dzieci, wścibska sąsiadka i niebezpieczny narzeczony Lotty, straszny Micke, zamieniają życie spokojnego studenta w prawdziwy koszmar…

Johan Lundborg, urodzony w 1977, ukończył szkołę filmową na Uniwersytecie w Gothenburgu w 2003 roku. Uczęszczał również do praskiej szkoły filmowej FAMU. Po studiach pracował jako asystent reżysera w Civic Theater w Salonikach w Grecji.

Johan Storm, urodzony w 1978, ukończył szkołę filmową na Uniwersytecie w Gothenbutgu w 2003 roku. Pisywał o filmie dla magazynu “Film Art” oraz dziennika przy Festiwalu Filmowym w Gothenburgu “Draken”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.