Facebook Google+ Twitter

"Szwedzki stół" - bo w życiu najważniejsze są wartości

Teatr Capitol po raz kolejny wystawił świetną sztukę Marka Modzelewskiego, w której niczym na szwedzkim stole mamy miłość, zdradę, intrygę, show-biznes, przyjaźń, pieniądze, odrobinę perwersji, udawaną ciążę.

 / Fot. strona internetowa Teatru CapitolSpektakl "Szwedzki stół" opowiada o dwóch kumplach z podstawówki którzy spotkali się po latach, kiedy to jeden z nich Szczepan jest na przysłowiowym "życiowym zakręcie", właśnie zostawiła go żona i jest w trakcie szukania pracy.

Poznajemy bohaterów którzy prowadzą spokojną rozmowę o dawnych czasach, życiu, kobietach, pracy. Szczepan to mało zaradny inteligent, którego opuściła żona. Benek to przedsiębiorczy chłopak, który ma powodzenie u kobiet, na dodatek homofob. Łączy ich wiele, a dzieli wszystko. Szczepan użala się nad sobą, opowiada o nielojalnej żonie aktorce. Benek udziela mu rad jak postępować z kobietami. Mówi, że właśnie poznał wspaniałą kobietę i chce pożyczyć od Szczepana pieniądze na rozkręcenie biznesu. Miłą rozmowę przerywa wizyta ukochanej Benka. Atmosfera zakrapianej alkoholem pogawędki przeradza się w awanturę, wzajemne oskarżenia i pretensje. Przyjaźń bohaterów zostanie wystawiona na ciężką próbę.

Na domiar złego u Szczepana ma się zjawić Prezes szwedzkiej firmy, ojciec czwórki dzieci, który stawia na wartości rodzinne i w końcowej fazie rekrutacji sam odwiedza kandydatów w domu, żeby poznać ich rodziny, sprawdzić jak żyją i jakie wartości wyznają. Oczywiście nie mógł wybrać gorszego momentu. Wszyscy postanawiają odegrać przed nim mały teatr i coraz bardziej pogrążają się w kłamstwach. Szczepan z żoną postanawiają udawać zgodne i szczęśliwe małżeństwo, a Benek wciela się w rolę nauczyciela szwedzkiego. Co z tego wyniknie? Musicie sprawdzić sami. Finał jest zaskakujący i z morałem, nie brak w nim chwil śmiechu i wzruszeń.

Spektakl jest polską komedią sytuacyjną, w której jest pełno zaskakujących zwrotów akcji, obnaża też polskie przywary, życiowe cwaniactwo, niechęć do uczciwej pracy. Uważam, że aktorzy zostali świetnie dobrani do postaci które grają. Na szczególną uwagę zasługuje Arkadiusz Janiczek który w rolę szefa szefów Szweda wcielił się brawurowo. Spektakl polecam wszystkim którzy chcą miło spędzić czas, pośmiać się i oderwać od problemów.

Występują:
Szczepan - Mikołaj Cieślik
Benek - Andrzej Andrzejewski
Szwedzki Prezes - Arkadiusz Janiczek
Żona Szczepana - Anna Guzik

Tekst Marek Modzelewski
Reżyseria Robert Talarczyk
Czas trwania 100 minut z przerwą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.