Facebook Google+ Twitter

"Szwedzki stół" - dla każdego coś śmiesznego

Spektakl na mniejszej scenie teatru Capitol, to nie tylko kolejne przedsięwzięcie członków "Kabaretu Moralnego Niepokoju", to również aktorska opowieść o kryzysie małżeńskim z przymrużeniem oka.

 / Fot. .Sztuka na podstawie tekstu Marka Modzelewskiego przedstawia historię pary kolegów, których odmienne podejście do życia nie przekreśla szansy na koleżeńskie relacje, sięgające korzeniami szkolnej ławy.

Pierwszy z nich, Szczepan (Mikołaj Cieślak) to typowy prymus, którego sukcesy szkolne w żaden sposób nie przełożyły się na ekonomiczny sukces w życiu zawodowym. Partneruje mu Robert Górski, grający operatywnego cwaniaczka Benka, który działa w myśl zasady: co tu zrobić, by się nie narobić, a jednak zarobić.

Spotkanie kolegów przy przysłowiowej flaszce odmieni z pewnością ich dalsze relacje i szkolną przyjaźń. A wszystko jak zwykle "przez kobietę". Przeżywający kłopoty w małżeństwie Szczepan, zmierzający wprost do rozwodu, napotyka zupełnie odwrotną postawę u swego kolegi. Kłopoty jednego wydają się sukcesami drugiego a wszystko z powodu ich lustra, czyli aktorskiej kreacji Anny Guzik, która dla pierwszego jest zołzowatą żoną a dla drugiego kobiecym ideałem. A jaki jest ten ideał faktycznie? To niezrealizowana aktorka, której główną aktywnością są bankiety z udziałem bardziej celebrytów aniżeli artystów z wyższej półki.

Benek od chwili ujawnienia się iż jego "kochanie", to zarazem żona kolegi, stara się pożyczyć od Szczepana pieniądze, aby móc zaimponować ukochanej i "załatwić" jej główną rolę w filmie. W tym momencie następuje zaskakujący zwrot akcji i na scenie pojawia się szwedzki przedsiębiorca grany przez Arkadiusza Janiczka. Przyszły prezes nie dość, że wymagający i każdego rekrutowanego odwiedza w domu, ma jeszcze jeden wymóg odnośnie nowego pracownika: musi być w stałym związku. To rodzi gwarancję szeregu zabawnych zdarzeń w gasnącym związku Szczepana.

"Szwedzki stół" to opowieść, w której problemy małżeńskie krzyżują się z kłopotami finansowymi, a dobrze wiadomo że u zbiegu miłości, zdrady i braku pieniędzy musi dojść do szeregu komicznych sytuacji. Gdy na widoku pojawia się możliwość uzyskania ciekawego awansu zawodowego, wieloletnia przyjaźń będzie musiała wytrzymać ciężką próbę. Czy zdradzony mąż znajdzie rozwiązanie w tej niekomfortowej sytuacji oraz czy udawanie przykładnego małżeństwa na potrzeby zawodowej kariery przyniesie oczekiwane rezultaty?

Odpowiedzi czekają na deskach stołecznego Teatru Capitol. Jedno jest pewne niecodziennie można zobaczyć Roberta Górskiego w czarnym kostiumie rodem z niemieckiego kina dla dorosłych.

Reżyseria: Robert TALARCZYK
Występują:
Robert GÓRSKI
Anna GUZIK
Mikołaj CIEŚLAK
Arkadiusz JANICZEK

Czas trwania: 120 minut (1 przerwa).
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.