Facebook Google+ Twitter

Szwedzki student stworzył flagę planety Ziemia. Miałaby zostać wykorzystana podczas misji załogowych na inne planety

Student ze Szwecji zaprojektował "międzynarodową flagę planety Ziemia", która mogłaby zostać użyta w przyszłych misjach załogowych na inne planety, ale także przy okazji międzynarodowych odkryć naukowych np. na Biegunie Południowym.

 / Fot. flagofplanetearth.comFlaga składa się z kół na niebieskim tle. Intencją twórcy było przekazanie prawdy, że bez względu na kulturę i narodowość wszyscy jesteśmy ziemianami - czytamy w serwisie Space.com. Oskar Pernefeldt, który zaprojektował flagę w ramach pracy dyplomowej podkreśla, że do tej pory używane były symbole kraju, z którego pochodzili astronauci. Jego zdaniem są oni jednak nie tylko reprezentantami swoich państw, ale całej Ziemi, dlatego potrzebna jest wspólna flaga.

Kolejnym argumentem, którzy przemawia za stworzeniem tego typu symbolu jest fakt, że przyszłe misje załogowe będą najprawdopodobniej międzynarodowe. Wszystko ze względu na wysokie koszty ich organizacji.

Oscar Pernefeldt prezentuje swój pomysł na dedykowanej mu stronie internetowej. Flaga mogłaby być używana nie tylko podczas misji kosmicznych, ale również podczas międzynarodowych badań czy wypraw (na przykład na Biegunie Południowym).

Czytaj także: Peter Dinklage zaśpiewał z Codlplayem o zabitych bohaterach "Gry o Tron" (wideo)


Nie wiadomo czy pomysł się przyjmie. Pomysłodawca nie wspomina czy zainteresowały się nim agencje kosmiczne lub inne podmioty, które mogłyby wykorzystać flagę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.