Facebook Google+ Twitter

Szybka kradzież, wolna interwencja

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-11-14 11:52

Okradziono cię? Nie ma szans, by liczyć na sprawną pomoc łódzkiej policji. Tak, to smutna prawda. Starałem się znaleźć w sobie jak najwięcej obiektywizmu oceniając zaistniałe wczoraj ok. godziny 18 wydarznie przy ul. Aleksandrowskiej.

Siedząc w mieszkaniu, zobaczyłem standardową policyjną akcję. Kobieta idąca z zakupami, mężczyzna na rowerze, ułamki sekund i torebka ląduje w rękach złodzieja. Wybiegłem z mieszkania próbując, niestety z niepowodzeniem, dogonić rowerzystę. Powiadomiliśmy policję, poprosiliśmy o interwencję i cierpliwie czekaliśmy na radiowóz.

Minął kwadrans. Policji nie było. Kolejny telefon na 997 z prośbą o pomoc... nic. Ze względu na fakt, iż w skradzionej torbie znajdował się telefon, zadzwoniliśmy do operatora sieci.  Pan z biura obsługi klienta poinformował nas, że telefon jest zalogowany do sieci, czyli istniała możliwość lokalizacji przez służby prewencyjne. Wykorzystując ten fakt powiadomiliśmy szybko policję. Niestety, po kolejnym telefonie dowiedzieliśmy się: „zgłoszenie przyjęte, nic nie poradzę, proszę czekać”. Dyspozytor zapisał numer skradzionego telefonu i rozłączył się. Minęło ok. 55 minut, gdy pojawił się radiowóz. Oczywiście było za późno. Telefon został wyłączony, nie udało się go namierzyć. Zapewne gdyby policja była nieco sprawniejsza, udałoby się go złapać. Szkoda.

Nie chodzi tu a sam fakt kary, która pewnie byłaby mało dotkliwa z uwagi na niską szkodliwość społeczną czynu. Ważniejszym aspektem byłoby udaremnienie dalszych, ewentualnych poczynań i uchronienie kolejnych ofiar bezczelnego złodzieja.

I w tym miejscu otwiera się przed nami temat-rzeka. Wielu ludzi negatywnie ocenia pracę policji, niezależnie od miasta. Powinniśmy sięgnąć do korzeni tego problemu. Przecież to nie policja sama w sobie jest temu winna. Przyczyna leży na "samej górze". To rząd decyduje o funduszach na ochronę obywateli przez służby mundurowe. To właśnie od pieniędzy przez rząd przydzielonych zależy ilość patroli na ulicach, a co za tym idzie bezpieczeństwo obywateli.

Mam nadzieję, że z biegiem czasu problem ten zostanie rozwiązany, a sytuacja w kraju pod tym względem poprawi się. Ciężko jest mi sobie wyobrazić dzień, w którym to ja będę potrzebował natychmiastowej pomocy policji, lecz z uwagi na zbyt małą liczbę patroli moje życie lub zdrowie będzie poważnie zagrożone...

Czy nie jest to paranoją? To nic innego, jak traktowanie zwykłego obywatela jak przedmiot problemowy nie wymagający rozwiązania. Każdy z nas zasługuje na pomoc policji, która jest po to, by służyć i chronić, w miarę możliwości jak najszybciej. Przecież żyjemy w państwie rządzonym przez Prawych i Sprawiedliwych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Policja nigdy nie będzie w naszym kraju działała dobrze dopóki będą zarabiali "grosze". Bardzo fajnie praca policji jest przedstawiona w jednej z polskich komedii gdzie na jednym z posterunków policjanci zamiast pracować grają w DSJ(skoki narciarskie)...paranoja, ale niesety prawda w niektórych miejsach w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety nie tylko policja rusza się w żółwim tempie :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2006 13:51

dobrze ze poruszamy ten temat. smutna prawda kolaca w oczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Policjant, pielęgniarka, nauczyciel pracuje coraz gorzej. Dlaczego? Bo codziennie słyszy, ze jego kolega, koleżanka wyjechała na Zachód i zarabia kilka razy wiecej, nawet jeśli nie pracuje w zawodzie wyuczonym. Takie wiadomości na niemal każdego wpływaja ujemnie. Za komuny krzywo patrzano na ludzi otwierającym oczy tubylcom. A teraz to już masówka, nawet gazety wprost zamieszczają oferty pracy. Taki psychologiczny sabotaż. To jak ma pracować Polak w Polsce za 1000-1500 zł? Pracuje na minimalnych obrotach, które nie spowodują zwolnienia z roboty. I tak będzie nadal. A po zwolnieniu przecież nie wejdzie na to miejsce cyborg nieczuły na wieści zza miedzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.